Manicure Zdrowie

Zdrowie dla paznokci

Wygląd naszych paznokci ma bardzo duży wpływ na to jak ogólnie prezentują się nasze dłonie. Dlatego warto zadbać o kondycje i dobrą prezencje naszych paznokci.

Wygląd naszych paznokci ma bardzo duży wpływ na to jak ogólnie prezentują się nasze dłonie. Dlatego warto zadbać o kondycje i dobrą prezencje naszych paznokci. Nie jest to sprawa bardzo łatwa. Może nie wymaga wielu skomplikowanych zabiegów, jednak na pewno okres kuracji jest długi i potrzeba dużo cierpliwości, gdyż efekty nie są widoczne od razu.

flower_dreams_1.jpg

Jeśli nasze paznokcie są zniszczone i rozdwajają się to obowiązkowo musimy je obciąć, gdyż z takimi zniszczonymi końcówkami tak naprawdę nic już nie da się zrobić. Preparatem, jaki jest niezbędny, jeśli chcemy wzmocnić paznokcie, jest odżywka.

Na czas jej używania najlepiej odstawić lakiery, odżywkę powinniśmy wcierać w paznokcie przynajmniej raz dziennie. Należy uważać, na to by płyn nie podrażnił skórek. Ważnym elementem kuracji jest łykanie tabletek ze skrzypu lup drożdży piwnych, są one powszechnie dostępne w aptekach. Powinniśmy początkowo nie zapuszczać długich paznokci, pozwólmy im najpierw odzyskać im siłę. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na płyny do naczyń, jakich używamy.

Jest to jeden z preparatów, który w bardzo dużym stopniu przyczynia się do łamliwości paznokci. Zasada jest dość prosta im tańszy płyn, tym jego wpływ szkodliwszy. Dlatego zachęcam do zwrócenia uwagi na to, jakiego typu preparatów chemicznych używamy i jakiej klasy.
werka

A to już wiesz?  Jesień idzie, nie ma na to rady - mówi stare przysłowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy