Dom Porady

Zaręczyny – lepiej po staroświecku, czy współcześnie?

Ĺťadna kobieta oficjalnie się do tego nie przyzna, ale z ręką na sercu, większość woli tradycyjne zwyczaje, jeśli chodzi o zaręczyny. A więc: kwiaty, pierścionek,

Ĺťadna kobieta oficjalnie się do tego nie przyzna, ale z ręką na sercu, większość woli tradycyjne zwyczaje, jeśli chodzi o zaręczyny.

A więc: kwiaty, pierścionek, cała rodzina w pobliżu, szampan lub inny dobry alkohol, no i oczywiście dużo wspólnej radości z okazji zbliżającego się ślubu. Wiele pań też życzy sobie, by jej partner, zanim się jej oficjalnie oświadczy, udał się najpierw po formalną zgodę na wydanie córki za mąż głównie do jej ojca, ale również do matki.

Do matki to najlepiej z kwiatami. Mimo, że tych praktyk nie za bardzo się dzisiaj stosuje, to jednak z pewnością mają one swój urok. Choć niektóre pary nie są aż takie konserwatywne. Bo wolą albo się zaręczyć, będąc samymi, i to najlepiej w jakimś romantycznym miejscu, jakiejś mekce zakochanych, na przykład na wspólnych wakacjach, wymiana pierścionków w Paryżu, pod wieżą Eiflla. Ale są też kobiety, które nie potrzebuja tego wszystkiego – zapewnień o miłości, wielkiej ceremonii, a także tej całej “sztuczności “, jaka temu towarzyszy – według nich.

Dlatego nie wymagają od swojego przyszłego małżonka żadnych super przygotowań, aczkolwiek pierścionkiem na tę okazję nie pogardzi chyba żadna przedstawicielka płci żeńskiej. Bo to jest symbol tego ważnego wydarzenia w życiu każdego związku.

Symbol, właściwie nieodzowny, bez którego nie można się w sumie obejść. Ale to już zależy wyłącznie od upodobań każdej pary, jednak mówi się po cichu, że stare zwyczaje związane z ceremonią zaręczynową mają lada chwila powrócić do naszych domów.
Marta Akuszewska

A to już wiesz?  Rossmann ulubioną drogerią Polek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy