Dziecko

Zadbaj o czas swojego dziecka

Obecnie wiele mam ma problem z ogarnięciem chaosu związanego z wychowywaniem dziecka. Poczucie osamotniona i zagubienia, problemy z organizacją dnia codziennego odczuwa coraz więcej kobiet.

Obecnie wiele mam ma problem z ogarnięciem chaosu związanego z wychowywaniem dziecka. Poczucie osamotniona i zagubienia, problemy z organizacją dnia codziennego odczuwa coraz więcej kobiet.

Czasem dziecka powinna zarządzać mama i powinien to być czas wypełniony różnymi twórczymi aktywnościami wykonywanymi codziennie lub co jakiś czas. Co możemy zaproponować naszemu dziecku? Mogą to być zabawy i gry z rówieśnikami , czytanie książek, zajęcia plastyczne, rysunek, taniec….. Tak, może to być niemalże wszystko, ale często zamiast wykorzystać naszą inwencję twórczą, sięgamy bo najprostsze sposoby zajęcia na jakiś czas naszego malucha.
zegarek

Niestety obecnie często spotykanym sposobem spędzania czasu wolnego przez dzieci jest oglądanie bajek. Kolejne miejsce zajmuje Internet. Pełne dumy i zachwytu, cieszymy się, że nasz 3-latek świetnie układa puzzle-on line oraz gra w inne gry wymagające sprytu.

Często jednak dziecko buntuje się i zamiast przeznaczyć na taką aktywności max. 30 minut dziennie, siedzi ponad godzinę lub dłużej. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak bezboleśnie wyłączyć bajkę, zamknąć ulubioną stronę w sieci lub zakończyć inną aktywność dziecka – wspaniałą kąpiel w wannie, zabawę na placu zabaw czy też wyjście do klubiku dla dzieci?

W takiej sytuacji pomocny może się okazać zegarek z klepsydrą KWID Kid’Sleep z sklepu www.babymama.pl To więcej niż zegarek. Nauczy Twoje dziecko: obsługiwać normalny zegarek, zarządzać czasem i zapewni kontrolę nad aktywnościami w ciągu dnia. Zegarek ten efektywnie pomoże Ci lepiej dbać o czas Twojego dziecka.

zegarek2

Funkcja zegara piaskowego jest uruchamiana tylko przez rodziców. Zegar piaskowy pozwala rodzicom ustalić czas przeznaczony na określone aktywności (zabawa z dziećmi, zabawa na placu zabaw, czytanie, zabawa na komputerze, oglądanie TV, czas do łóżka, podróżowanie samochodem, itd..).

Wystarczy ustawić czas przeznaczony na daną aktywność, a klepsydra z przesypującym się piaskiem będzie wyświetlała czas do końca aktywności. Po upływie czasu włączy się alarm dźwiękowy, a na wyświetlaczu pojawi się króliczek, który zachęci do potwierdzenia zakończenia aktywności poprzez przyciśnięcie przycisku “KID” Można ustawić szeroki zakres przydzielonego czasu, od 5 minut do kilku godzin.

A to już wiesz?  Jak chronić skórę przed oparzeniami słonecznymi?

Zegarek z klepsydrą może być także normalnym zegarkiem pokazującym czas wskazówkami oraz cyframi.
Pozwala dziecku zrozumieć godziny i odpowiadające im cyfry.

Zegarek z klepsydrą to wspaniały prezent dla każdej zabieganej mamy i malucha, który już od najmłodszych lat nauczy się efektywnego zarządzania czasem.

Zegarek klepsydra KWID Kid’Sleep kosztuje 129 pln.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy