Kosmetyki Pielęgnacja ciała Porady Uroda

Wybierz odpowiedni sposób depilacji dla Twojej skóry

Istnieje wiele różnych rodzajów usuwania zbędnych włosków. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne, różnią się też cenami, dostępnością i trwałością. Zanim jednak zacznie rozważać,

Istnieje wiele różnych rodzajów usuwania zbędnych włosków. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne, różnią się też cenami, dostępnością i trwałością. Zanim jednak zacznie rozważać, które są najlepsze z podanych wyżej względów, musimy zastanowić się, jakie będą odpowiednie dla naszej skóry, gdyż to ma ogromne znaczenie.

Niektórzy posiadają bardzo wrażliwą i delikatną skórę, u której podrażnienie może wywołać każdy działający mocniej preparat. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie depilacji laserowej, która wystarcza na długi okres czasu i dlatego nie wystawia naszej skóry na częste działanie niepożądanych przez nią kosmetyków czy zabiegów.

Jeśli przy wyborze środka depilacji nie musimy brać pod uwagę, że podrażnimy zbyt bardzo naskórek możemy wybrać sposób, który będzie dla nas najwygodniejszy. Na długo wystarczają zabiegi wykonywane woskiem, depilatorem i laserem.

W przypadku dwóch pierwszych jest to okres około 3 tygodni. Wada tych sposobów polega na tym, że aby wykonać te zabiegi nasze włoski muszą osiągnąć długość ok. 5 mm, co często jest po prostu niewygodne i mało komfortowe.

Najpopularniejszym sposobem jest golenie za pomocą maszynki, jedno lub wielokrotnego użytku. Warto, aby do tego zabiegu używać również żelu do golenia. Wiele kobiet stosuje mydło jako podkład nawilżający do golenia, jednak właściwości mydła sprawiają, że wysusza ono tylko naszą skórę.
Werka

A to już wiesz?  Nowe ekspresy KRUPS - perfekcja stylu i smaku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy