Porady Wakacje

Wczasy w Tunezji

Wczasy w Tunezji
Dlaczego warto wybrać się do tak pięknego kraju, jakim jest Tunezja? Tunezja to morze, piękne plaże, wspaniała roślinność sporty wodne i dobra kuchnia. Jest to

Dlaczego warto wybrać się do tak pięknego kraju, jakim jest Tunezja? Tunezja to morze, piękne plaże, wspaniała roślinność sporty wodne i dobra kuchnia. Jest to kraj afrykański, znajdujący się w centrum Morza Śródziemnego. Republikę Tunezji zaliczamy do tak zwanych krajów Maghrebu. Kraje te są określane bardzo poetycko jako “kraje zachodzącego słońca”. Tunezja jest najmniejszym krajem zespołu maghrebskiego i jej powierzchnia wynosi tylko 164.000 km2. Stolicą jest starożytny Tunis. Ma on historię liczącą ponad 3000 lat i tam właśnie znajduje się większa ilość zabytków.

045041.JPG

Pozostałe główne miasta to El Jem, Hammamet, Monastir, Sousse i Port el Kantaouni.
Zabytki tunezyjskie mają ślady wpływów rzymskich, fenicjańskich, francuskich, a nawet są tu budowle orientalne, które są pozostałością wpływu tureckiego.

Tunezja graniczy z Algierią i Libią. Od strony południowej otaczają ją wielkie przestrzenie Sahary, a od północy tropikalny krajobraz gór Atlasu, przez które srebrzy się rzeka Madżarda. Jest tu wiele wodospadów jak z bajki, jezior, kwiatów hibiskusów i barwnych oleandrów. Tunezja jest krajem bardzo zróżnicowanego krajobrazu i kontrastów. Skoro z jednej strony jest pustynia, z drugiej piękny tropikalny las, z jeszcze innej morze i plaża – można naprawdę zachwycić się przyrodą.

Będąc w Tunezji warto zwiedzić piaszczyste wschodnie wybrzeże Sahal z dobrze rozwiniętą bazą noclegową i gastronomiczną, udać się na niezapomnianą przygodę po saharyjskich wydmach, oddać się wodnym szaleństwom w ciepłym, błękitnym, zachęcającym do kąpieli morzu, albo delektować się widokiem i zapachem sadów daktylowych, drzewek cytrusowych, figowców i bananowców. Tunezja słynie także z bardzo luksusowych kurortów. Znajdują się tu także pięciogwiazdkowe hotele, wspaniałe centra rozrywki, restauracje, puby.

Można przyjechać tu na wczasy rodzinne wraz z dziećmi, ale także można przyjechać samotnie. Jest to wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i do leniuchowania, o ile lubimy leniuchować.

A to już wiesz?  Łazienka w kobiecym stylu

W pobliżu Mahdia, Nabeul, Hammamet czy Sousse znajdziemy aquaparki, puby, restauracje, bary z napojami, gdzie można usiąść i porozmawiać z ludźmi. Bardzo polecane są restauracje w takiej miejscach jak Sousse, Hammamet i Port El Kantaoui. W Sousse możesz pójść do kameralnej restauracji Marmit i Bonaparte, gdzie są występy karaoke. W Hammamecie jest bardzo polecana Le Berbere, która serwuje głównie dania tunezyjskie. W Porcie El Kantaoui poleca się La Doradę z menu składającym się z owoców morza. Czy wiesz, co jest podstawą tunezyjskiej kuchni? To kuskus, który jest podawany na różne sposoby, np z baraniną, rybami, pikantnymi kiełbaskami albo nawet z jagnięciną i warzywami. Bary w Tunezji serwują pikantne dania, np. kiełbaski merquez w sosie pomidorowym, z suszonym mięsem, z dodatkiem cebuli i dużej ilości czosnku.
Bardzo popularne warzywa to ziemniaki, fasola, pomidory. Będąc w Tunezji, warto spróbować tamtejszych dań i napojów.
Ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy