Gimnastyka Zdrowie

Uważaj na masaż

Masaż, po za tym, że pozwala nam się zrelaksować i rozluźnia mięśnie, często jest stosowany jako… wyraz przywiązania i miłości. Nie każdego stać na profesjonalnego

Masaż, po za tym, że pozwala nam się zrelaksować i rozluźnia mięśnie, często jest stosowany jako… wyraz przywiązania i miłości. Nie każdego stać na profesjonalnego masażystę, często więc przyjaciel, partner lub współmałżonek masuje nas po napiętym dniu pracy.

080039a1.jpg

Jest to urocze, należy jednak pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, a więc o tym – gdzie i kiedy nie można masować ciała. Z masażu należy zrezygnować podczas gorączki i stanów zapalnych. Także menstruacja, rany i różnego rodzaju zmiany dermatologiczne, hemofilia oraz nie wyrównane wady serca, tętniaki i okres ciąży są przeciwwskazaniami dla masażu. W aktywnej fazie niedokrwiennej choroby serca masaż może spowodować wzrost ciśnienia, a co za tym idzie – nasilenie objawów choroby. Masowanie miejsc, w których doszło do stanów zapalnych może z kolei nasilić proces zapalny i zwiększyć infekcję. Nawet, gdy jesteśmy zupełni zdrowi, nie powinniśmy masować pewnych miejsc. Dotyczy to przede wszystkim naczyń limfatycznych,. Nie stosujemy więc masażu pod pachami, w pachwinach i pod kolanami. Poza tym powinniśmy omijać miejsca dotknięte żylakami i obrzękami.
am

A to już wiesz?  Jak zajść w ciążę?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy