Porady

Ukryte serce

Ukryte serce Serce można mieć na dłoni, jednak na twarzy… nie. Do twarzy w kształcie serca lub – jak kto woli – trójkąta, nie pasuje

Ukryte serce

Serce można mieć na dłoni, jednak na twarzy… nie. Do twarzy w kształcie serca lub – jak kto woli – trójkąta, nie pasuje każda fryzura. Regularna grzywa, przylizane włosy i przedziałek na środku sprawią, że wszyscy bez wyjątku zauważa nasze duże czoło i brodę “ostatniej szansy “. Twarz w kształcie serca bowiem to taka, w której mocno zarysowane jest czoło i kości policzkowe, a podbródek jest nieproporcjonalnie wąski i – najczęściej – spiczasty. Jeśli zaczeszemy włosy do góry, zobaczymy wyraźną dysproporcję między górną, a dolną częścią twarzy.
088008a.jpg
Taki kształt wymaga retuszy, o które najlepiej u fryzjera. Często zdarza się, że tak zwane “fryzjerki ” mają mniejsze pojęcie o właściwym doborze fryzury od swoich klientek, dlatego lepiej w domu samemu zadbać o to, co nam najbardziej pasuje, a do zakładu iść już z gotowym pomysłem na siebie. W przypadku twarzy o kształcie serca, dobrym pomysłem będą półdługie włosy, postrzępione na końcówkach. Najlepiej, by były asymetrycznie ścięte i czesane na bok lub przy nieregularnym przedziałku. Kosmyki okalające szyję powinny odwrócić uwagę od spiczastej brody.

Trójkątna twarz wyklucza raczej gładko upięty koński ogon. Jeśli jednak zdecydujemy się na upięcie włosów wysoko, starajmy się wypuścić kilka niepozornych kosmyków, które otulą naszą twarz, zakrywając szerokie czoło; dobrze by było, gdyby sięgały szyi – wówczas odwróciłyby wzrok także od wąskiej brody. Jeśli komuś postrzępione końcówki nie przypadają do gustu, a ma twarz w kształcie serca, może zastosować inny fortel. Końcówki, najlepiej półdługich (nigdy króciutkich) włosów mogą także zostać mocno wywinięte. Taki zabieg również odwróci uwagę od wąskiej brody. Włosy powinny być puszyste, mogą być także kręcone. Regularna grzywka będzie z kolei jednym z nieszczęśliwych rozwiązań.

Grzywka owszem może pasować do sercowatej twarzy, ale: albo króciutka i postrzępiona, albo długa i asymetrycznie zaczesywana na jeden bok. Już po wizycie w salonie fryzjerskim, możemy popracować nad kształtem swojej twarzy także w domu, odpowiednio nakładając róż na twarz. Miejsca, które zaznaczamy różem stają się optycznie mniejsze, czy też “zagłębione ” w twarzy. Przy twarzy sercowatej dobrze jest nałożyć róż na boki czoła i na czubek brody; jeśli chodzi o policzki – nakładamy róż tuż pod kośćmi policzkowymi.

A to już wiesz?  Jedna kolekcja paneli podłogowych - nieograniczone możliwości kompozycji

am

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy