Kosmetyki Uroda

Stwórz swoje domowe SPA

Za oknami wciąż zima i niekorzystna aura, która skutecznie psuje nasze samopoczucie. Jest na to jednak prosty sposób: Razem z home&you stwórz domowe mini SPA

Za oknami wciąż zima i niekorzystna aura, która skutecznie psuje nasze samopoczucie. Jest na to jednak prosty sposób: Razem z home&you stwórz domowe mini SPA i zrelaksuj się po całym dniu pracy.

Połowa zimy to najgorszy okres dla naszych organizmów – dni są wciąż krótkie a my jesteśmy już pozbawieni energii, zgromadzonej w cieplejszych miesiącach. Często więc trapi nas zmęczenie i gorsze samopoczucie. Dobrym pomysłem jest wyjazd do SPA. Trudno jednak znaleźć na to czas w natłoku codziennych obowiązków. Jest jednak proste rozwiązanie: Razem z home&you zmień łazienkę w domowe mini SPA.

W relaksującej atmosferze

Metamorfozę naszej łazienki w mini SPA zacznijmy od stworzenia odpowiedniej atmosfery lekkości i relaksu. Na początek sięgnijmy po tekstylia łazienkowe. W obecnym sezonie modna jest spokojna stylistyka, przełamywana gdzieniegdzie intensywniejszym akcentem. Niech więc na naszej podłodze nie zabraknie ręczniczka w odcieniach brązu, beżu lub bieli – najlepiej w proste, inspirowane naturą wzory. Podobnymi wskazówkami kierujmy się przy wyborze ręczników. Dobrze więc sięgnąć po puszyste modele w barwach brązu lub stonowanego fioletu z delikatnymi wzorami na brzegach.

W większości łazienek problemem jest mnóstwo porozrzucanych drobiazgów i kosmetyków. Warto je więc uprzątnąć, aby pozbyć się z pomieszczenia wrażenia przytłoczenia. W tym celu zastosujmy praktyczne kosze z ratanu, wikliny lub drewna. Dzięki z nim z łatwością poradzimy sobie z bałaganem. Całość warto uzupełnić o stylowe akcesoria: pojemniki na mydło i kubki na szczoteczki. Szczególnie pięknie prezentują się proste modele utrzymane w naturalnej stylistyce kamieni, drewna a także inspirowane wzorami etnicznymi (z oferty home&you polecamy m.in. najnowsze modele Mambo, Cutter lub Scotish).

Twoje własne SPA

Kiedy już przygotujemy odpowiednio łazienkę, czas na główne dodatki, bez których nie obędzie się nasze SPA. Zacznijmy od wybrania odpowiedniego zapachu, który przywoła przyjemną atmosferę odprężenia. W zależności od upodobań możemy sięgnąć po świece, olejki zapachowe z kominkami lub urocze zestawy potpourri – zmysłowe mieszanki kwiatów, ziół i łupinek. Pięknym pomysłem są także potpourri w formie aromatycznych gałązek umieszczanych w naczyniach z olejkiem.
Teraz czas na przygotowanie kąpieli. Do wanny można wlać kilka kropli olejku, działającego odprężająco. Warto także dodać odrobinę soli mlecznej, która wspaniale działa cerę, wystawioną na zimowe mrozy. Na koniec dorzućmy kilka płatków kwiatów. Nie zapominajmy o masażerze, szorstkiej rękawicy oraz pillingu. Potrafią one zdziałać prawdziwe cuda! Jeśli jesteśmy zabiegani, w salonach home&you możemy kupić również gotowe zestawy, zawierające zarówno masażery, jak i olejki czy nowoczesne kosmetyki. Na koniec nie zapominajmy o odrobinie relaksujących, chilloutowych tonów, które dopełnią odprężającą atmosferę!

A to już wiesz?  Kolczyki na każdą okazję

Gotowe! Witaj w Twoim prywatnym SPA.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy