Sport

Sport jest dobry na wszystko

Uprawiamy sport Sport jest dobry niemal na wszystko. Wszyscy znamy powiedzenie, ze sport to zdrowie. Czy rzeczywiście tak jest? Najczęściej, tak. Wybierając dany rodzaj sportu,

Uprawiamy sport

Sport jest dobry niemal na wszystko. Wszyscy znamy powiedzenie, ze sport to zdrowie. Czy rzeczywiście tak jest? Najczęściej, tak. Wybierając dany rodzaj sportu, pamiętajmy o tym, aby był on dostosowany no możliwości fizycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każda osoba może uprawiać każdy rodzaj sportu. Są osoby z różnymi chorobami, lub dolegliwościami czy po prostu predyspozycjami.

Nie każdy może skakać na bungie, nie każdy tez może pływać. Są osoby, które mają możliwość wykonywania ćwiczeń bardzo wyczerpujący, i są takie, które nie mogą ich wykonywać z powodu choroby, lub innych, nawet czasowych dolegliwości.

Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz wykonywać dany rodzaj ćwiczeń, idź do lekarza, zrób odpowiednie badania, i na podstawie których lekarz podejmie decyzję. Są jednak sporty bezpieczne, które teoretycznie może uprawiać każdy potrafiący chodzić. To właśnie chodzenie. Ludzie wymyśli wiele rodzajów sportów opartych na chodzeniu, np. popularne w ostatnim czasie nornic walking.

Sport jest tym, co może przynieść nie tylko Zdowie, ale i radość oraz harmonię wewnętrzną. Człowiek uprawiający sport jest bardziej sprawny. Taka aktywność jest dobra nie tylko dla dzieci, ale bardzo korzystna dla osób starszych, które nawet dzięki prostym ćwiczeniom fizycznym mogą poczuć się lepiej. Oczywiście, nie oznacza to wysiłku ponad siły.

Wystarczą naprawdę proste ćwiczenia, nawet krążenie ramionami czy głową, zwykły spacer. Osoby, które nie ćwiczą, lecz pracują fizycznie, zastępują ćwiczenia tą aktywnością. Jednak nawet one powinny ćwiczy cm, aby rozwijać też innego mięśnie i aby być zdrowym.
Mks

A to już wiesz?  Samsung Irena Women's Run

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy