Nauka Porady

Skuteczna nauka angielskiego

Jak uczyć się języka angielskiego skutecznie? Istnieje wiele metod nauki języka obcego, jednak najlepszą z nich, właściwie najważniejszą, jest systematyczność. Kiedy uczysz się języka angielskiego,

Jak uczyć się języka angielskiego skutecznie? Istnieje wiele metod nauki języka obcego, jednak najlepszą z nich, właściwie najważniejszą, jest systematyczność. Kiedy uczysz się języka angielskiego, nie rób sobie przerwy ani jednego dnia. Nie warto przerywać nauki, ponieważ nawet jeden dzień bez nauki wybija nas z rytmu. Regularna nauka może czynić cuda. Możemy uczyć się małymi kroczkami, po kawałeczku. Jeśli jednak będziemy robić to regularnie, nabierzemy wprawy.

006004c.JPG

Jeśli nie mamy czasu na naukę o stałej porze, wybierajmy różne pory, jednak zawsze tak, abyśmy nie byli jeszcze bardzo zmęczeni. Zmęczenie może powodować, że nauka nie będzie bardzo skuteczna. Lepiej jest nauczyć się czegoś, niż odbębnić lekcję tylko po to, aby ją “przerobić “. Jeśli uczymy się czegoś, wkładajmy w to duszę i ciało. Myślmy o tym, zastanawiajmy się, zadawajmy sobie pytania, angażujmy nawet do nauki inne osoby. Im więcej zmysłów będzie uczestniczyło w nauce danego języka, tym łatwiej będziemy w stanie nauczyć się go. Kiedy angażujemy w coś emocje, bardziej pamiętamy o danej rzeczy. Np. jeśli uczyli się słowa: pomidor, i nie cierpimy pomidorów, powiedzmy sobie głośno o tym. Powiedz lub nawet wykrzyknij kilka razy: I hate tomato! Jeśli uwielbiasz truskawki, powiedz: I love strawberrys.

Osoby, które znają już zasady wymowy języka angielskiego, mogą uczyć się go same. Jeśli jednak nie mają samozaparcia, nie potrafią się zmobilizować, być może właśnie kurs języka angielskiego jest dla nich idealny.

Angielskiego można uczyć się w grupie, np. w szkole językowej, lub indywidualnie z nauczycielem. Zarówno jedna jak i druga metoda są dobre. Jednak jeśli uczysz się sam z nauczycielem, masz większe możliwości, ponieważ wszystko jest dostosowane do Ciebie, łącznie z tempem zajęć.
Ika

A to już wiesz?  Moda stawia na promocję

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy