Dziecko Jedzenie

Roześmiane święto dzieci

Nadchodzi najbardziej roześmiane i rozkrzyczane święto ze wszystkich, które obchodzimy w ciągu roku. Dzień Dziecka – czas zabawy, drobnych upominków, odpoczynku i uśmiechu: nie dość,

Nadchodzi najbardziej roześmiane i rozkrzyczane święto ze wszystkich, które obchodzimy w ciągu roku. Dzień Dziecka – czas zabawy, drobnych upominków, odpoczynku i uśmiechu: nie dość, że od ucha do ucha, to jeszcze od rana do wieczora.

Dzień Dziecka obchodzony jest niemal na całym świecie, choć nie we wszystkich krajach tego samego dnia i w ten sam sposób. Nam 1 czerwca kojarzy się przede wszystkim z masą prezentów i luźniejszym dniem w szkole, jednak są miejsca, gdzie świętuje się w sposób szczególny, zgodnie z wielowiekową tradycją. W Japonii rodzice wraz z synami przygotowują z papieru lub tkaniny różnokolorowe karpie, których barwy symbolizują członków rodziny. Ojciec to czarny karp, matka czerwony, a ilość niebieskich papierowych karpi oznacza liczbę synów. Dziewczynki w swoim dniu (ponieważ obchodzą go w innym terminie) przygotowują wystawę lalek. We Francji 6 stycznia świętuje się Dzień Rodziny. Rodzice i dzieci zasiadają wówczas do uroczystej kolacji, podczas której jedzą m.in. ciasto z “wróżbami “, a w Turcji, gdzie dzieci obchodzą swój dzień 23 kwietnia, najmłodsi ubrani w stroje narodowe tańczą, śpiewają i puszczają latawce. Ile różnych kultur – tyle sposobów na miłe spędzenie tego wyjątkowego dnia w roku. U nas 1 czerwca zapełniają się wesołe miasteczka, parki wodne, baseny, place zabaw i kina. Nie brakuję także roześmianych dzieciaków w parkach czy w zoo. Cały świat dokłada starań, aby było to niezapomniane święto dla setek tysięcy małych ludzi.
Bez czego jeszcze trudno wyobrazić sobie Dzień Dziecka? Oczywiście bez słodyczy – tego dnia wszyscy, niezależnie od wieku, możemy pozwolić sobie bez wyrzutów sumienia na chwilę ciasteczkowego zapomnienia. Herbatniki i biszkopciki, śmietankowe i pomarańczowe, z polewą lub bez – to i jeszcze więcej to propozycje na Dzień Dziecka dla wszystkich wielbicieli słodkości od Lidera Artura. Do wspólnego świętowania zapraszają: Pajacyk o smaku pomarańczowym – kruche ciasteczko z dużą, okrągłą, soczystą galaretką o smaku pomarańczowym; Kremisie o smaku śmietankowym – delikatne, przekładane markizy, bez których popołudniowa kawa pozostaje tylko zwykłą kawą, oraz ZOO zdobione, czyli kraina zwierzątek zamknięta w swoim własnym, słodkim świecie, do którego wstęp mają tylko wybrani…
Pomysłów na niezapomniany Dzień Dziecka jest bardzo wiele. Dla dzieci święta nie polegają na drogich prezentach kupowanych w pośpiechu, ale na wspólnie spędzanym czasie, który można zorganizować w naprawdę wyjątkowy sposób. Puszczanie wielkich, mydlanych baniek; tworzenie swojej podobizny z kartonu czy zabawa a zoo – to tylko kilka propozycji na wspólne świętowanie tego miłego dnia. Możecie wyjść razem na plac zabaw i pobawić się w gry z Waszej młodości: grę w klasy, w kozła, w gumę, w zbijanego. Kto wie, może wtedy poczujecie się tak, jakby Dzień Dziecka był nadal także Waszym świętem…?

A to już wiesz?  Przywitaj Nowy Rok z Samsung Smart TV

www.liderartur.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy