przy filiżance dobrej kawy

Więzi z bliskimi to według Polaków niezmiennie jeden z najbardziej wartościowych elementów życia. Z badań opinii publicznej zleconych przez markę Prima Finezja wynika, że relacje z rodziną i przyjaciółmi to wciąż priorytet w życiu wielu z nas, a chwile spędzone wspólnie z najbliższymi to najlepszy sposób na oderwanie się od codziennej gonitwy… szczególnie w magiczny czas Wielkanocy.

„To co najważniejsze – małe chwile szczęścia w towarzystwie najbliższych” to hasło przewodnie kolejnej, już trzeciej odsłony badania „Rozmowy Polaków XXI wieku” realizowanego przez markę Café Prima Finezja. Badanie jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszym zabieganym świecie, przy ciągle rosnącym tempie życia, Polacy nadal odnajdują radość i odpoczynek w chwilach spędzonych wspólnie z najbliższymi?

Wyniki badań Café Prima skłaniają do dużego optymizmu ponieważ, okazuje się, iż nadal doceniamy wagę spotkań z bliskimi, pomimo iż coraz częściej narzekamy na wzrastające tempo życia, pośpiech i nawał obowiązków, które niestety nie sprzyjają budowaniu relacji międzyludzkich. Bardzo istotne jest dla Polaków celebrowanie wspólnych chwil z najbliższymi zwłaszcza w okresie świąt, które tradycyjnie kojarzą nam się z chwilami refleksji i serdeczną rozmową.

Zdecydowanie dla większości Polaków rodzina jest najważniejszym elementem życia, tak twierdzi 64 % respondentów wieku 50 – 60 lat i aż 42 % w wieku do 29 lat. To właśnie czas spędzony z rodziną, jak również z przyjaciółmi pozwala się zrelaksować i odpocząć. (Tak twierdzi 44% Polaków w wieku 50 – 60 lat oraz 55% w wieku 30 – 40 lat) Wyniki badań potwierdzają, że kultywowanie więzi rodzinnych przynosi nam tak bardzo potrzebne wytchnienie od codziennej gonitwy.

Kawa łączy pokolenia, zbliża ludzi i służy serdecznej rozmowie

Jak pokazują badania, Polacy wciąż przeznaczają wolne chwile głównie na rozmowy i wspólny relaks (69%). Blisko dwie trzecie badanych (65%) zadeklarowało, że spotkaniom tym towarzyszy kawa oraz często słodki poczęstunek. Kawowe rozmowy to już niemal nieodłączny element naszej polskiej tradycji i mentalności.

Dla 55% respondentów chwile spędzone na rozmowie z bliskimi są nie tylko nieodłącznym, ale również najprzyjemniejszym elementem codziennego życia. Dlatego tak istotna jest przyjazna i ciepła atmosfera tych kawowych spotkań, które 47 % pytanych kojarzą się z właśnie z tak potrzebnym w tych czasach oderwaniem się od rutyny dnia codziennego. Podczas tych spotkań możemy odpocząć, uśmiechnąć się do siebie i dzielić się tak potrzebnym w tych czasach wsparciem i zrozumieniem.

Polacy zmęczeni tempem współczesnego życia

Wyniki badań Café Prima pozwalają na dużą dozę optymizmu. Pomimo wszechobecnej gonitwy dnia codziennego Polacy wciąż lubią rozmawiać i rozmawiają, najchętniej w domu przy ulubionej kawie i słodkościach. Rozmawiają na osobności i w większym gronie, o wszystkim i o niczym, po ludzku, jak równy z równym z równym, plotkują, narzekają, martwią się, opowiadają, wspominają, po prostu są blisko i jest to dla nich ważne.

Gdzie Prima tam rozmowa…

Delikatny smak kawy Prima Finezja inspiruje rozmowy, które każdego dnia bardziej zbliżają nas do siebie. Filiżanka pysznej Primy Finezji sprawia, że każda chwila spędzona z bliskimi może być wyjątkowa.

Delikatna i harmonijna – Prima Finezja – kawa mielona dla prawdziwych smakoszy

Prima Finezja jest dostępna w opakowaniach:

* 100g – cena detaliczna ok. 2,85 PLN
* 250g – cena detaliczna ok. 5,80 PLN
* 500 g – cena detaliczna ok. 11,10 PLN

Authors

Related posts

Top