Gimnastyka Pielęgnacja ciała Porady Zdrowie

Powrót do przedświątecznej figury?

Przejedzona po Świętach? Może to i normalne i zdarza się u większości ludzi. Nie jest to jednak powód, by pozostawić ten fakt bez żadnego działania

Przejedzona po Świętach? Może to i normalne i zdarza się u większości ludzi. Nie jest to jednak powód, by pozostawić ten fakt bez żadnego działania i pozwolić by nasze ciało negatywnie odmienione przez kilka dni Świąt Bożego Narodzenia, nie wróciło do swojej poprzedniej wagi. Nie jest to już czas, by robić sobie wyrzuty, że dużo zjedliśmy, bo jest już po fakcie. Teraz należy zabrać się za prace nad tym, byśmy wyglądali jak na początku grudnia, a zawsze jest to okazja by wyglądać jeszcze lepiej i jeszcze bardziej się sobie podobać.

Nie liczmy na balsamy, czy kapsułki wyszczuplające, również sauna sama w sobie na sprawi, że nasze ciało stanie się jędrne a tłuszcz nagle sam gdzieś zniknie. Tutaj potrzebny jest ruch i oczywiście ograniczenie dużej ilości jedzenia. Nie wolno nam jednak się głodzić, bo przecież w końcu zaczniemy znów normalnie jeść a to wywoła efekt jo-jo. Na początek warto odstawić słodkie napoje gazowane i skończyć z późnymi, obfitymi kolacjami.

Zmuśmy się do wykonania paru przysiadów i podskoków zaraz po wstaniu z łóżka. Śniadania, to podstawowy posiłek w czasie dnia, także tutaj nie musimy stosować większych ograniczeń. Za to na drugie śniadanie, zamiast sałatki, kawałka placka i paru cukierków, zjedzmy grejpfruta, jabłko albo pomarańcze i napijmy się soku. Ciepły posiłek w czasie dnia jest bardzo ważny, dlatego nie wolno nam rezygnować z obiadu, tylko uważajmy na pochłaniane ilości. Jakiś czas po obiedzie, możemy pójść na spacer, albo na siłownie, czy aerobik.

Jeśli nie potrafimy położyć się do łóżka bez kolacji, to zjedzmy ją wcześniej, a nie przed samym pójściem spać i nie jedzmy nic ciężko strawnego, no i co najważniejsze nie w dużych ilościach. Pamiętajmy, że najważniejszy jest ruch i to by ograniczyć pochłaniane ilości jedzenia, jednak wszystko ze zdrowym rozsądkiem i stopniowo.
Werka

A to już wiesz?  Manufaktura Fashion Week - wielkie święto mody po raz 12.!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy