Porady Urlop

Podróż koleją do Grecji

Choć jest to rzadkie zjawisko, ponieważ istnieje znacznie łatwiejszy i pewniejszy środek transportu, jak samolot czy autokar, ale jest grupa osób, które na wakacje w

Choć jest to rzadkie zjawisko, ponieważ istnieje znacznie łatwiejszy i pewniejszy środek transportu, jak samolot czy autokar, ale jest grupa osób, które na wakacje w Grecji, z powodu konieczności dotarcia na miejsce na własną rękę, wybierają transport kolejowy.

W tej sytuacji podróż układa się z reguły w trasie: Polska – Słowacja – Węgry (Budapeszt). W Budapeszcie następuje przesiadka, ponieważ należy stąd zakupić bilet do Salonik, wobec czego, jeśli istnieje taka możliwość, bilety na dalszą podróż znacznie lepiej jest zarezerwować w Polsce – i koniecznie miejscówki na kuszetkę bądź przedział sypialny, ponieważ do Salonik z Budapesztu jedzie się przez Rumunię i Bułgarię półtora dnia.

greece.jpg

Lepiej tak, ponieważ w stolicy Węgier mogą być problemy, gdyż można otrzymać informację, że cały pociąg jest zarezerwowany. Zrezygnowani turyści w tej sytuacji kombinują na wszelkie sposoby – przejazdem do Bukaresztu, stąd przesiadka na inny pociąg, a zupełnie niepotrzebnie, ponieważ często okazuje się, że to po prostu błąd lub zwykłe lenistwo informacji, gdyż gdy pociąg wjeżdża na peron, rychło można się przekonać, że wiele wagonów jedzie pustych. Lecz zanim zajmie się przedział, koniecznie należy upewnić się u wielu źródeł (nie tylko u konwojenta, który może mówić swoje, a w gruncie rzeczy się mylić!), czy wagon, którym będziemy dalej podróżować, nie zostanie odłączony w Sofii, zamiast jechać do Salonik, bo w przeciwnym wypadku czeka nas nocna “przeprowadzka ” na szybko do innego wagonu, kiedy to można zapomnieć o wyniesieniu wielu ważnych rzeczy lub po drodze je zgubić.
Read more

A to już wiesz?  Nie ograniczajmy się tylko do spożywania słodkości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy