Porady

Podróż do Afryki

Afryka to wieli i dziki kraj, czasami niebezpieczny, a równocześnie tak piękny, że można w nim zakochać się. Jednak, jest to specyficzny kraj. Kiedy jesteś

Afryka to wieli i dziki kraj, czasami niebezpieczny, a równocześnie tak piękny, że można w nim zakochać się. Jednak, jest to specyficzny kraj. Kiedy jesteś w Afryce, wydaje Ci się, że to zupełnie inny wymiar. Inny czas, przestrzeń. Tam czujesz się w pewnym sensie oderwany od swojego pochodzenia. Ĺťyjesz innym życiem, Twój rytm nie wyznacza już tak, jak w Europie praca, zabawa, odpoczynek. Afryka ma w sobie piękno i bogactwo, a równocześnie niewyobrażalną biedą, której nie zna Europa ani tym bardziej Ameryka.

odróż do Afryki Pdróż do Afryki Poróż do Afryki Podóż do Afryki

Jeśli ktoś w Europie jest biedny, ma mało płatną pracę lub jej nie ma, ma kromkę chleba na dzień i nie ma stare ubranka dla dzieci. Tymczasem ubóstwo w Afryce ma zupełnie inne oblicze. Jeśli jesteś biedny, nie masz co zjeść, nie masz w co ubrać dziecka. Właściwie, jeżeli ktoś nie był w Afryce, nie zna jej. Możemy oglądać piękne krajobrazy, filmy o lwach i innych dzikich zwierzętach. Jednak nie jest to prawdziwe poznanie Afryki. Czy zatem poznanie Afryki to przyjechanie tam prywatnym samolotem, zatrzymanie się na noc w hotelu lub w prywatnym,własnym domu, i wyprawa do dżungli lub na pustynię swoim terenowym samochodem, w eskorcie innych osób, którym obca jest Afryka? A może poznanie Afryki t praca z ludźmi, wyjazd na misje. A może Jolie lub Brad Pitt poznali naprawdę Afrykę, mają nawet dzieci adoptowane z jednego z afrykańskich krajów. Nie sądzę, aby przynajmniej jedno z ni9ch poznało Afrykę. Już najbliższe prawdy o Afryce są misjonarki i misjonarze,świeccy i zakonni, ponieważ żyją tam, pośród ludzi, aczkolwiek zawsze w lepszych niż oni warunkach.

Jaka jest Afryka i jacy są ludzie w niej mieszkający? Jeżeli chcesz poznać ten kraj, powinieneś polecieć do Afryki. Możesz np. udać się do Hiszpanii, a stamtąd dotrzeć do Afryki, bo jest ona bardzo blisko. Jednak dobrym rozwiązaniem jest lot samolotem. Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiedni kraj na tym kontynencie i miejsce. Możesz losować to, gdzie wylądujesz. Jednak nie zapominaj o względach bezpieczeństwa. W końcu Afryka to duży kontynent, i w niejednym państwie toczą się wojny. Pamiętaj, że Afryka to kraj w którym jest największa zachorowalność na AIDS. Poza tym, panuje tu wiele innych chorób, jak wszędzie na świecie, jednak można ich uniknąć dzięki szczepieniom. W rzeczywistości, zanim polecisz do Afryki, musisz mieć niezbędne szczepienia. Nawet, jeśli masz już wykupiony lot, możesz nie wejść do samolotu lub nie móc wysiąść z niego na lotnisku w Afryce, jeśli okaże się, że nie masz dokumentów potwierdzających szczepienia. Dlatego, pamiętaj, aby dokładnie dowiedzieć się, jakie szczepienia są wymagane w kraju, do którego masz zamiar polecieć. Najlepiej, abyś zaplanował podróż już rok wcześniej. Właśnie ze względu na szczepienia, ponieważ są takie, które trzeba przyjąć np. 6 miesięcy przed podróżą do Afryki.

A to już wiesz?  Śniadanie na piątkę dla małego ucznia

Afryka może być bardzo wciągająca, jednak pamiętaj, że jest to kraj, w którym jest bieda, nie w każdym miejscu możesz więc liczyć na wszelkie dogodności. Jeśli będziesz w Afryce, nie dziw się niczemu. Tam wszystko może się wydarzyć. W afrykańskim mieście jest cywilizacja, ale tuż za miastem, na pustyni, umierają ludzie z powodu braku wody.

Zanim wybierzesz się do Afryki, zastanów się, co chciałbyś zobaczyć i w jakim państwie się znaleźć. Być może jesteś przyrodnikiem i zaciekawią Cię rośliny, a może zwierzęta. Jeśli wolisz poznawać całą Afrykę, to na pewno także Afrykańczyków.

Znalazłam dziś ciekawą stronę o Afryce, myślę, że jest to strona misjonarza. Ma na niej bardzo wiele zdjęć, ciekawe opisy, trochę wiersza, trochę prozy, odrobina smutku, innym razem radości i zabawy. Kolejna ciekawa rzecz Afryce i o człowieku: analityczne podejście do spraw afrykańskich, dużo samozaparcia, wiele wysiłku i do tego optymizm lub może coś z duszy Camusa, tylko w inny sposób odbierany. Wyraz zawsze jest ten sam, ludzki, z ręką pomocną i komuś, i sobie, bo kiedy człowiek się przyzwyczai, trudno wyjechać nawet z Afryki. A może stamtąd zwłaszcza jest trudno wyjechać? Kto wie.
Ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy