Porady

Na pomoc zanieczyszczonej skórze

Na pomoc zanieczyszczonej skórze Rozszerzone pory, w których tkwi brud, kurz i łój można zwalczać nie tylko za pomocą preparatów dostępnych w sklepach, drogeriach, czy

Na pomoc zanieczyszczonej skórze

Rozszerzone pory, w których tkwi brud, kurz i łój można zwalczać nie tylko za pomocą preparatów dostępnych w sklepach, drogeriach, czy aptekach. Maseczki oczyszczające i zwężające pory mamy zazwyczaj w domu – w lodówce, czy w kuchni. Trzeba tylko umieć je przyrządzić.

1173832_fancy_a_lickMleko i jogurt – te dwa składniki mnie trudno znaleźć w lodówce, a tworze bardzo zgrabny duet upiększający. Wystarczy pół kubka małego jogurtu rozmasować na twarzy i zostawić do wyschnięcia, a następnie zmyć letnim pełnym mlekiem. Na koniec odświeżenie wodą i cera, jak u niemowlaka! Regeneracyjne właściwości ma także maska z twarogu, mleka i kapusty kiszonej. Bierzemy 3 łyżki twarogu, 1 łyżkę mleka i 50 g posiekanej kapusty. Wymieszane składniki nakładamy na twarz i zmywamy najpierw ciepłą, a potem zimną woda.

Po zabiegu nie kremujmy już twarzy. Zanieczyszczonej cerze pomóc może także białko i miód. Maseczka z ubitej piany (1 jajko) i 2 łyżeczek miodu działa przeciwzapalnie i napina skórę. Spłukujemy ją po 25 minutach letnią wodą. “Twarzową ” parę z miodem tworzy także jabłko.

Wystarczy jedno starte jabłko zmieszać z miodem i nanieść na twarz na 20 minut, by pozbyć się zanieczyszczeń. Przy wszystkich tych zabiegach pamiętajmy, by skóra była dobrze oczyszczona wodą przed nałożeniem maski, a samą maseczkę nakładajmy pędzelkiem lub szpatułką, omijając okolice oczu i brwi.
am

A to już wiesz?  Nowe Energetyczne Batony Musli Firmy Sante

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy