Porady

Myj włosy z głową!

Myj włosy z głową! Niezależnie od tego, jaki mamy problem z włosami, istnieje kilka zasad, których stosowanie pomaga w utrzymaniu tej naturalnej ozdoby twarzy. Podczas

Myj włosy z głową!

Niezależnie od tego, jaki mamy problem z włosami, istnieje kilka zasad, których stosowanie pomaga w utrzymaniu tej naturalnej ozdoby twarzy. Podczas mycia włosów trzeba pamiętać, że ciepła woda otwiera ich pory. Dobrze jest więc przed myciem zmoczyć włosy ciepłą wodą. Wówczas składniki odżywcze szamponu lepiej wnikną we włosy. Nie zaszkodzi też dać szamponowi trochę czasu na wniknięcie we włosy. Nie powinniśmy więc go od razu spłukiwać. Potrzymajmy pianę przez chwilę na głowie zanim potraktujemy ją wodą.

1179182_retro_singing_girlBez względu na to, jak dobrego szamponu użyjemy, jego działanie nigdy nie będzie tak widoczne, jak skutek stosowania odżywki lub balsamu. Dzieje się tak m.in. dlatego, że szampon również otwiera pory, tak więc jeśli na nim zakończymy pielęgnację włosów, będą one po myciu narażone na czynniki zewnętrzne. Dlatego też dobrze jest zawsze po umyciu szamponem wmasować we włosy odżywkę lub balsam. Najpierw oczywiście musimy szampon spłukać. Jeśli decydujemy się na odżywkę lub balsam, spłuczmy szampon ciepłą wodą, przygotowując pory na nową dawkę odżywczych składników. Per analogiam, odżywka i zimna woda zamykają pory. Takim też połączeniem powinniśmy zakończyć nasze mycie włosów.

Odżywkę spłukujemy więc zimną wodą tak, by pozamykać wszelkim niechcianym czynnikom zewnętrznym drogę do naszych włosów. Wybierając w sklepie kosmetyk do włosów pamiętajmy, że balsamy dają bardziej krótkotrwałe efekty niż odżywki. Kupując zaś maskę na włosy, stosujmy się do wskazówek na opakowaniu. Producent, kiedy radzi, by kosmetyk stosować góra trzy razy w tygodniu wie, co robi. Zbyt częste nakładanie maseczki na włosy, obciąża je. A takie ciężkie włosy wyglądają wręcz, jakbyśmy ich wcale nie myły.

am

A to już wiesz?  Cała prawda o kobietach - w przededniu Dnia Kobiet

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy