Porady

Maski na włosy

Maski na włosy Kupioną w sklepie maskę do włosów najczęściej nakładamy na wilgotne, umyte już włosy. Po takiej kuracji może się zdarzyć, że włosy będą

Maski na włosy

Kupioną w sklepie maskę do włosów najczęściej nakładamy na wilgotne, umyte już włosy. Po takiej kuracji może się zdarzyć, że włosy będą ciężkie, a w takiej sytuacji efekt jest oczywiście mniej widoczny. Najlepiej zatem kupować maseczki, które nakłada się jeszcze przed myciem włosów. Można je też samodzielnie przygotować w domu. Matowe włosy możemy ożywić miodem i oliwą z oliwek.

1177301_punk_mohawkWystarczy mieszanką około 100 g miodu i kilku łyżek oliwy potraktować włosy na pół godziny przed umyciem ich szamponem. Dobrze jest taką maskę przykryć ręcznikiem lub czepkiem, bowiem w cieple składniki odżywcze lepiej się wchłaniają. Po 30 minutach myjemy włosy szamponem i spłukujemy, jak zwykle.

Leniwi mogą wmasować we włosy… majonez. Dzięki żółtkom, kwasom i olejowi jest to idealna maska do włosów. Oczywiście majonez nakładamy na włosy przed myciem. Po półgodzinie myjemy je szamponem. Dla starcia zapachu można umyć włosy dwa razy szamponem.

am

A to już wiesz?  Zmysłowe tango w wersji francuskiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy