Dom Jedzenie Święta

Markizy Artur na rodzinne spotkanie

Niedzielne obiady u rodziny są świetną okazją na wysłuchanie opowieści sprzed lat. Historie z życia rodziny budują poczucie tożsamości u najmłodszych jej członków. Umacniają również

Niedzielne obiady u rodziny są świetną okazją na wysłuchanie opowieści sprzed lat. Historie z życia rodziny budują poczucie tożsamości u najmłodszych jej członków. Umacniają również wzajemne więzi. Najlepszymi towarzyszami takich rodzinnych rozmów będą markizy Artur – lubiane zarówno przez starszych, jak i najmłodszych.
markizy-artur
Mama opowiadała nam kiedyś, jak zakochała się w tacie – wspomina 17-letni Piotrek – Tata bardzo chciał się umówić z mamą na randkę, ale ona nie była zainteresowana. Ktoś mu powiedział, że mama uwielbia markizy. Któregoś wieczora zakradł się pod jej okno i zaśpiewał piękną serenadę przy akompaniamencie gitary. Na oknie pokoju położył paczuszkę z pysznymi markizami i karteczką z napisem “Spotkajmy się jutro o 20 w kawiarni Bajka “. – opowiada Piotrek- Przyniósł wtedy mamie paczkę markiz Artur. Od tej pory markizy Artur obowiązkowo pojawiają się na każdym rodzinnym spotkaniu.

Markizy Artur świetnie smakują podane na razem z herbatą. Herbaciany podwieczorek z naszymi ulubionymi markizami warto jednak dodatkowo urozmaicić. Herbata po rosyjsku będzie bardzo oryginalną odmianą. Starszym przypomni zapachy z dzieciństwa, a najmłodsi z pewnością poproszą o kolejną filiżankę.

Herbata po rosyjsku

8 filiżanek wody, 5 torebek dobrej czarnej herbaty, 1 filiżanka cukru, 1 ž szklanki soku pomarańczowego, 1 szklanka soku ananasowego, 3 łyżki soku z cytryny, 1 łyżeczka goździków

Herbatę parzymy przez 3 minuty, mieszamy z pozostałymi składnikami i odstawiamy najwyżej na pół godziny.

Miłośnikom gorzkiej, liściastej herbaty z pewnością spodoba się mocny aromatyczny czarny napój bez cukru:

Herbata aromatyczna po angielsku

10 dkg czarnej herbaty, 4 kawałki cynamonu, 3 łyżeczki tartej skórki z cytryny, 1 łyżeczka goździków.

Wszystkie składniki mieszamy i zalewamy wrzątkiem (1 łyżeczka gotowej mieszanki na 1 filiżankę). Zaparzamy przez 3-4 minuty, a następnie rozlewamy do filiżanek.

Niezapomniany zapach herbaty i pyszne markizy Artur na pewno skłonią naszych najbliższych do ciekawych opowieści. Dla dzieci będą pięknym wspomnieniem, przypominającym cudowne chwile w gronie rodzinnym. Bo pyszne markizy Artur z kremem są, podobnie jak herbata, przysmakiem łączącym pokolenia!

A to już wiesz?  Horoskop jesienny od 14 do 20 listopada

Do herbaty szczególnie pasują Markizy Kolumbijskie o smaku śmietankowym w polewie czekoladowej z wiórkami kokosowymi,

Paczka 270g – 12szt w opakowaniu 3,93zł za szt. brutto

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy