Kosmetyki Makijaż Porady Zdrowie

Makijaż permanentny

Jest to makijaż utrzymujący się 3-5 lat. Ma w sposób naturalny podkreślać kontury i czerwień wargową ust, brwi i linie rzęs. Wykonywany jest on w

Jest to makijaż utrzymujący się 3-5 lat. Ma w sposób naturalny podkreślać kontury i czerwień wargową ust, brwi i linie rzęs. Wykonywany jest on w gabinecie przez lekarza. Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (zależy to od indywidualnych tendencji skór), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust.


woman-smile.jpg

W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego. Panie decydujące się na tego typu zabieg kosmetyczny powinny wiedzieć, że przez pierwsze dni po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny.

Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczyce, cukrzyce i przyjmujących leki sterydowe. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego oczu są przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki.

O ile makijaż permanentny wykonywany na ustach czy brwiach jest zupełnie bezpieczny, to bardzo wyraziste kreski wokół oczu stanowią już pewne ryzyko dla siatkówki oka, dlatego lekarze wykonują je mniej chętnie.
Werka

votes
Article Rating
A to już wiesz?  Uwolnij się od pracy w wakacje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
DANUTA
DANUTA
13 lat temu

jestem zainteresowana zabiegiem makijazu permanentnego, jednakze trudno mi znalezc salon w gdansku,czy moge otrzymac informacje,dziekuje,danuta