Makijaż

Kreska na co dzień

Kreska na co dzień
Każda kobieta wie, na czym polega makijaż oka. Generalizując – na tym, by stało się ono widoczne i widocznie piękne. Trzeba przy okazji pamiętać o

Każda kobieta wie, na czym polega makijaż oka. Generalizując – na tym, by stało się ono widoczne i widocznie piękne.

Trzeba przy okazji pamiętać o kilku zasadach. Nic tak nie zaznacza oka, jak kreska. Można ją zrobić kredką lub eyelinerem. Początkującym polecamy kredkę. Kreska zaznaczone eyelinerem jest bardziej wyrazista, ale – co za tym idzie – widać każdą jej nierówność.

088008a.jpg

Odpowiednim na co dzień kolorem kreski jest brąz, szary lub granit. Kolory te pozwalają podkreślić naturalne piękno oka. Czarna lub mocno kolorowa kreska jest bardziej odpowiednia na wieczór, sprawia bowiem, że oko jest drapieżne i bardziej wyraziste. Kredka do oczu powinna mieć odpowiednią twardość. Musi się dobrze rozprowadzać na powiece, ale nie rozmazywać. Tutaj najczęściej pojawia się problem. Używane do pisania ołówki mają określoną twardość, kredki do oczu – nie. Z tego powodu najlepiej kupować kosmetyki uznanych, sprawdzonych – osobiście lub przez innych, firm. Każda z nas w końcu trafi na “swoją ” kredkę. Kreska “dzienna” na górnej powiece nie powinna iść przez cała długość oka. Najlepiej, jeśli zaczyna się od połowy powieki lub nawet jest krótsza. Efekt podniesionej powieki górnej osiągniemy, jeśli kreska będzie węższa na początku, a szersza przy końcu oka. Można także narysować kreskę jednej grubości, jednak nie powinna ona na całej długości przylegać do granicy powieki, ale stykać się z nią tylko na początku, idąc dalej ku górze.
am

A to już wiesz?  Wymodelowane oko nie opada

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy