Kosmetyki Uroda Zakupy

Kremy dla wrażliwców

Alergiczna i wrażliwa cera wymaga szczególnej pielęgnacji. Osoby, które na “zwykłe ” kremy reagują zaczerwienieniem albo wysypką powinny szczególnie zadbać o dobór kosmetyków. Po pierwsze

Alergiczna i wrażliwa cera wymaga szczególnej pielęgnacji. Osoby, które na “zwykłe ” kremy reagują zaczerwienieniem albo wysypką powinny szczególnie zadbać o dobór kosmetyków. Po pierwsze wykluczyć kosmetyki z dodatkiem alkoholi. Działają one podrażniająco, wysuszają i pozbawiają cerę ochronnej warstwy.

Najlepiej jeśli wybierzemy specjalne kremy do cery wrażliwej, bezzapachowe i niekoloryzowane. Dostępne w wielu dodatkowych wariantach – matujące, nawilżające itd. Pamiętajmy, że nie wystarczy sam krem. Kupmy również tonik, żel do mycia twarzy, mleczko kosmetyczne. Zwróćmy też uwagę na to, jakich kolorowych kosmetyków używamy.

Na szczęście w chwili obecnej można już kupić podkłady, pudry, tusze do rzęs przeznaczone specjalnie dla alergików. Używanie odpowiednich środków pozwoli wszystkim “wrażliwcom ” pozbyć się kłopotu niedopieszczonej cery.
Ew

A to już wiesz?  Wakacyjny apetyt pod kontrol?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy