Porady

kobiecy styl zarządzania

CLARENA walczy o kolejne biznesowe wyróżnienie. Prezes tej wrocławskiej firmy Patrycja Popławska znalazła się w gronie finalistek plebiscytu “Bizneswoman Roku 2008 ” organizowanym przez Radio

CLARENA walczy o kolejne biznesowe wyróżnienie. Prezes tej wrocławskiej firmy Patrycja Popławska znalazła się w gronie finalistek plebiscytu “Bizneswoman Roku 2008 ” organizowanym przez Radio PiN i BRE Bank. W ramach konkursu swoją nagrodę przyznają także internauci, którzy spośród laureatek mogą głosować na “Szminkę Publiczności 2008 Roku “.

Właścicielka i prezes kosmetycznej firmy CLARENA Polska – Patrycja Popławska ma powody do dumy, po dziesięciu latach wytężonej pracy przyszedł czas na zbieranie laurów. Po Dolnośląskich Gryfach Gospodarczych, przyznanych firmie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacyjności, teraz pani prezes znalazła się w elitarnym gronie przedsiębiorczych i elitarnych kobiet prestiżowego konkursu “Bizneswoman Roku 2008 “. Gryfy to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych na terenie Dolnego Śląska firmom, które wspomagają rozwój regionu. W skład kapituły konkursu wchodzi wiele autorytetów naukowych i osób tworzących gospodarkę regionu.

– Jestem szczerze zaskoczona zarówno liczbą, jak i jakością tych nagród – wyznaje Patrycja Popławska, prezes Claereny. – Znalezienie się w zaszczytnym gronie finalistek plebiscytu Radia PiN to też wielka nobilitacja. W każdej chwili jednak pamiętam, że za sukcesami Clareny stoi cały zespół jej pracowników.

Uploaded by plethr sxc.hu
Uploaded by plethr sxc.hu

CLARENA specjalizuje się w zaopatrywaniu gabinetów kosmetycznych w specjalistyczne środki kosmetyczne, sprzęt i wyposażenie. Przychody firmy regularnie rosną. W ciągu dekady działalności spółki zwiększył się zespół pracujących dla niej specjalistów oraz zasięg terytorialny. Początkowo w firmie pracowało kilka osób, dzisiaj na etacie zatrudnionych jest 76 pracowników, a biorąc pod uwagę przedstawicieli handlowych i osoby współpracujące, zespół liczy 130 osób. CLARENA swoje centra szkoleniowo – dystrybucyjna ma we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Teraz planuje ekspansję na rynki zagraniczne, tj. niemiecki, hiszpański, angielski, irlandzki, duński, czeski, rosyjski, rumuński i ukraiński.

Informacje o konkursie “Bizneswoman Roku 2008 ”

W plebiscycie udział biorą właścicielki przedsiębiorstw i kobiety zajmujące kierownicze stanowiska. Wszystkie kandydatki oceniane są na podstawie osiągnięć i wyników finansowych ich firm oraz kryteriów takich, jak m.in. stopień przedsiębiorczości, kreatywności, innowacyjności oraz społecznego zaangażowania. Pomysłodawczynią i inicjatorką konkursu jest również kobieta – Olga Kozierowska, dziennikarka Radia PiN, autorka pierwszej audycji radiowej promującej przedsiębiorczość kobiet w Polsce. Finalistki będą walczyć o nagrodę główną – tytuł Bizneswoman Roku 2008 oraz dwa wyróżnienia: Wyróżnienie Specjalne dla osoby, której działania przyczyniają się do wspierania przedsiębiorczości kobiet, a także Nagrodę Publiczności, którą przyznają internauci.

A to już wiesz?  Ultrabook - czy konsumentów czeka kolejna technologiczna rewolucja?

Jak przebiega konkurs?

Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W pierwszej fazie partner programu – firma Dun & Bradstreet, dokonała weryfikacji zgłoszeń i wytypowała 10 finalistek. Następnie jury (w składzie: Grażyna Piotrowska – Oliwa, Dr Irena Eris, Halina Kustosz, Ewa Zimny, Adam Szejnfeld, Ludwik Sobolewski, Przemysław Gdański, Dariusz Grzywaczewski) z grona finalistek wybierze laureatkę nagrody głównej oraz przyzna Wyróżnienie Specjalne. Na podstawie głosów internautów przyznana zostanie nagroda publiczności. Głosy można oddawać na stronie Radia PiN do 13 listopada 2009 roku. Pod koniec listopada, na gali finałowej zostaną ogłoszone nazwiska najlepszych z najlepszych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy