Jedzenie Kuchnia Porady

Kawa

Nie od dziś znamy jej wspaniałe, pobudzające właściwości. Stawia na nogi, podnosi ciśnienie. No i wspaniale smakuje. Kawa. Wokół niej narodziła się prawdziwa kultura. Kultura

Nie od dziś znamy jej wspaniałe, pobudzające właściwości. Stawia na nogi, podnosi ciśnienie. No i wspaniale smakuje. Kawa. Wokół niej narodziła się prawdziwa kultura. Kultura parzenia i picia kawy. Kawiarnie skupiały wokół tego niesamowitego napoju największe postacie historii literatury, filozofii, sztuki.

Do dziś cieszy się niesamowitym powodzeniem. Wielu z nas nie wyobraża się innego początku dnia niż filiżanka małej czarnej. Mimo sporej krytyki jakiej poddawana jest kawa, jej picie to również plusy. Oczywiście, jak wszędzie, tak i tu obowiązuje zasada umiaru. Ograniczać kawę powinni szczególnie cierpiący na nadciśnienie tętnicze.

W ograniczeniu picia kawy pomagają tzw zastępcze środki: kawa zbożowa, kawa z cykorią, kawa z dużą ilością mleka i cynamonu. Te napoje oszukają twój organizm a przy tym świetnie smakują.
Ew

A to już wiesz?  Prezent idealny

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy