Kuchnia Święta

Karnawałowe sałatki makaronowe

Karnawałowe sałatki makaronowe autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczyk Zima to okres karnawału. Jedni z nas uwielbiają szalone tańce w dyskotece, drudzy – dystyngowane bale, a

Karnawałowe sałatki makaronowe

autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczyk


Zima to okres karnawału. Jedni z nas uwielbiają szalone tańce w dyskotece, drudzy – dystyngowane bale, a jeszcze inni – tzw. domówki. Zapraszamy wtedy grono znajomych, siedzimy, rozmawiamy, od czasu do czasu porwie nas do tańca szybszy rytm muzyki. W ten karnawałowy wieczór nie może zabraknąć na naszym stole różnego rodzaju przysmaków, które nie tylko spełniają swoją główną rolę smacznego dania, ale także świadczą o naszej pomysłowości i obyciu kulinarnym. A gdyby tak znaleźć potrawę, która zawrze w sobie wszystkie te cechy? Jej składniki będą łatwo dostępne, zdrowe i pożywne, a przygotowanie nie zajmie kilku godzin? Do grona takich potraw należą niewątpliwie sałatki makaronowe. Makaron syci, a jego różne kształty dodają sałatce uroku.724327_carnaval_guaratingueta Najlepiej w tej roli sprawdzi się makaron Siła Serca. Jest on produkowany przez firmę Sulma we współpracy z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii a część dochodu z jego sprzedaży przeznaczana jest na budowę Polskiego sztucznego Serca. Ponadto makaron Siła Serca jest wytwarzany z pszenicy Durum, wzbogacony mąką z nasion amarantusa, których jednym ze składników jest życiodajny skwalen. Związek ten dzięki swym naturalnym właściwościom przyczynia się do opóźniania procesów starzenia oraz regulacji syntezy cholesterolu. Ponadto zawiera antyoksydanty, które zapobiegają chorobom nowotworowym. Jest także niezbędny w procesie tworzenia m.in. prowitaminy D, kwasów żółciowych oraz hormonów płciowych. Makaron Siła Serca jest także bogatym źródłem magnezu, który m.in. buduje i wzmacnia nasze zęby i kości, wspomaga pracę wątroby, odgrywa bardzo ważną rolę w dostarczaniu energii tkankom i komórkom.

Sałatka z takiego makaronu nie tylko posmakuje naszym gościom, lecz także pozytywnie wpłynie na stan ich zdrowia. Zatem do dzieła:

Składniki:

opakowanie makaronu Siła Serca w kształcie świderków

3 papryki, koniecznie w różnych kolorach

puszka kukurydzy

puszka czerwonej fasoli

puszka groszku

ok. 30 dag szynki

majonez

sól i pieprz

Ugotowany i ostudzony makaron łączymy z pokrojonymi w małą kostkę paprykami i szynką. Dodajemy resztę składników, doprawiamy solą i pieprzem.Sałatkę przygotowuje się w tempie ekspresowym, a dzięki temu, że jest tak bardzo kolorowa, z pewnością przyciągnie wzrok naszych gości i zachęci do skosztowania. Sałatki z makaronu są idealnym rozwiązaniem na zapełnienie karnawałowego stołu. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, szybko się je przygotowuje, a jeśli zrobimy ich kilka rodzajów, każdemu z gości smakowanie każdej po kolei sprawi wielką przyjemność. Najlepiej oczywiście do każdej z sałatek użyć makaronu Siła Serca o innym kształcie i różnych składników, aby poczęstunek był bardziej urozmaicony – smakowo i wizualnie. Serwując naszym gościom sałatki z makaronem Siła Serca nie tylko podajemy im smaczne danie ale również dbamy o ich zdrowie.

A to już wiesz?  Zdrowe wino?


Poznaj Siłę Serca
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#sałatki makaronowe #sałatki na karnawał #sałatka karnawałowa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy