Kosmetyki Pielęgnacja ciała Porady Uroda

Jak zwalczyć cellulit?

Potocznie nazywany jest pomarańczową skórką. Dotknięta tą przypadłością skóra traci gładkość, na jej powierzchni widoczne są pofałdowania, dołki, górki. Początkowo pojedyncze grudki tłuszczu gromadzą się

Potocznie nazywany jest pomarańczową skórką. Dotknięta tą przypadłością skóra traci gładkość, na jej powierzchni widoczne są pofałdowania, dołki, górki. Początkowo pojedyncze grudki tłuszczu gromadzą się na zewnętrznej części ud. Potem pojawiają się również na ramionach, brzuchu oraz pośladkach. Z czasem jest ich coraz więcej. Krok 1. Zmień dietę

Powinna opierać się na produktach niskokalorycznych, lekkostrawnych, bogatych w błonnik, bo takie pobudzają przemianę materii i spalanie tłuszczu.

Krok 2. Zacznij ćwiczyć

Nie chodzi o uprawianie męczących sportów, jak tenis czy koszykówka. Zbyt gwałtownie rozwijają one mięśnie nóg – wtedy zdeformowana tkanka tłuszczowa przesuwa się bliżej powierzchni skóry i bardziej ją widać. Potrzebujesz lekkiego ruchu połączonego z umiarkowanym wysiłkiem.

Krok 3. Stosuj odpowiednie kosmetyki

W skład produktów przeznaczonych do walki z cellulitem wchodzą zwykle określone aminokwasy i kofeina (przyspieszają usuwanie tłuszczu z komórek), algi (poprawiają ukrwienie skóry i zapobiegają zatrzymywaniu wody w tkankach) oraz wyciągi roślinne (wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiając mikrokrążenie w skórze). Niektóre preparaty zawierają kwasy owocowe lub enzymy złuszczające zrogowaciały naskórek, dzięki czemu skóra lepiej wchłania aktywne składniki.

Krok 4. Wypróbuj działanie alg

Błoto ze specjalnie spreparowanych glonów morskich jest bogate w minerały, pierwiastki śladowe i witaminy. Składniki te silnie nawilżają i ujędrniają, zaś kwas algowy wiąże toksyny. Zabiegom z algami najlepiej poddać się u kosmetyczki. Pokrywa ona błotem miejsca dotknięte cellulitem, owija ciało folią i otula pledem. Leżysz tak godzinę (co za relaks!), potem folię zdejmuje się i zmywa błotnisty specyfik. Seria algowych kompresów powinna składać się z kilku lub kilkunastu zabiegów.

Krok 5. Korzystaj z hydromasażu

Można się mu poddać w jaccuzi – specjalnej wannie, w której na ściankach i w dnie rozmieszczone są dysze tłoczące pod ciśnieniem mieszankę powietrza i wody. Pod wpływem takiego masującego strumienia poprawia się krążenie krwi i limfy, skóra oczyszcza się z toksyn, mięśnie stają się mocniejsze i bardziej elastyczne.

A to już wiesz?  Powiększ swoje usta

Krok 6. Poddaj się specjalistycznym zabiegom.

Jeśli mimo stosowania się do naszych wskazówek wygląd skóry się nie poprawił, musisz poradzić się specjalisty (np. w gabinecie medycyny estetycznej, kosmetologa albo dermatologa), który oceni stopień zaawansowania zmian i na tej podstawie zaproponuje odpowiednie postępowanie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy