Kosmetyki Makijaż Porady

Jak zrobić dobry makijaż?

Zaczynamy od podkładu. Jednak, jeżeli masz suchą skórę, warto nieco wcześniej posmarować twarz tłustym lub półtłustym kremem i poczekać, aż wsiąknie w skórę. Istnieją też

Zaczynamy od podkładu. Jednak, jeżeli masz suchą skórę, warto nieco wcześniej posmarować twarz tłustym lub półtłustym kremem i poczekać, aż wsiąknie w skórę. Istnieją też podkłady do suchej skóry. Kiedy będziesz miała już podkład, możesz zająć się pudrem. Jeżeli jest to puder w kamieniu, zwykle nakładasz go gąbką. Jeżeli zaś sypki lub w kulkach – rozprowadzasz go delikatnie pędzelkiem. W lecie, kiedy jesteś pięknie opalona i nie potrzebujesz chronić twarzy przed zimnem, możesz obejść się bez pudru, ale za to policzki musnąć samym różem lub pudrem brązującym. Kiedy już masz na twarzy puder, nadchodzi czas na róż na policzki – o ile używasz różu. Muśnij nim delikatnie kości policzkowe, zaczynając od środka twarzy przeciągając pędzelkiem ku górnej części ucha.

Teraz pomaluj oczy i lekko zaznacz brwi. Jeżeli nie używasz kredki do brwi możesz je zaznaczyć tuszem do rzęs, jednak bardzo delikatnie. Zamiast tego można brwi pokryć odrobiną żelu do włosów, aby błyszczały.

W makijażu oczu najpierw malujemy powieki. Jeżeli obrysowujesz oczy kredką, zrób to na samym początku makijażu oczu. Na końcu zaś malujemy rzęsy.

Teraz usta. Bardzo modne są błyszczyki i delikatne szminki. Jeżeli chcesz obrysować usta – zrób to jaśniejszym tonem od szminki, nigdy zaś ciemniejszym (ciemniejszy postarza).

Makijaż jest już gotowy.

hastagi na stronie:

#makijaĹź kota dla dzieci

A to już wiesz?  Powrót mamy do pracy. Jak skutecznie pogodzić obowiązki rodzica i pracownika?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy