Dziecko Kuchnia Porady Święta

Jak zrobić baranka wielkanocnego?

Baranki wielkanocne można robić na przeróżne sposoby. Mogą być takie,które nadadzą się do jedzenia, i takie, które będą tylko ozdobą. Do jedzenia mogą nadawać się

Baranki wielkanocne można robić na przeróżne sposoby. Mogą być takie,które nadadzą się do jedzenia, i takie, które będą tylko ozdobą. Do jedzenia mogą nadawać się baranki z cukru, z ciasta biszkoptowego i drożdżowego, baranki z czekolady, piernika i wielu innych słodkości. Jednak ja powiem, jak można zrobić baranka ozdobnego, który nie nadaje się absolutnie do jedzenia. Jest to baranek z masy solnej. Jak go wykonać? Musisz najpierw przygotować masę solną. Jest to na tyle proste zajęcia, że mogą pomagać Ci dzieci, które będą miały wiele radości z lepienia z tej masy nie tylko baranków,ale i jajeczek, kurczątek, zajączków wielkanocnych.

Przygotuj: szklankę mąki, szklankę soli i trochę wody. Wymieszaj sól z mąką, a potem także z wodą.Wody ma być tyle, aby ciasto było idealne do lepienia z niego. Nie może być zbyt mokre ani zbyt suche.

Oczywiście, maki i soli nie musi być aż tyle, chodzi tylko o to, aby proporcje się zgadzały mniej więcej: tyle samo mąki, ile soli.

Teraz możesz lepić baranka. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, to oderwij kawałek ciasta i zrób z niego dwie kulki, jedną duża, drugą małą. Duża to będzie tułów baranka, mała, to jego głowa. Zrób barankowi uszka i kręcone rogi. Nogi możesz zrobić z ciasta, jednak, jeżeli jest ono zbyt miękkie, baranek nie utrzyma się na takich nogach. Zatem, nogi zrób z zapałek albo innych patyczków, które możesz oblepić tym ciastem solnym. Nie zapomnij o ogonku. Jeśli chcesz, aby baranek miał loczki, możesz robić małe kuleczki z ciasta i okleić nimi baranka. Możesz tez robić kulki z waty, albo odciskać na baranku kształty, które będą przypominały jego wełnę.

Kurczaczki i zajączki też rób z dwóch kulek, tak będzie najprościej.

A to już wiesz?  Jaki kupić prezent na Dzień Babci?

Ĺťyczę miłej zabawy Tobie i Twojej rodzinie.

hastagi na stronie:

#baranek z masy solnej krok po kroku #jajka karczochy #jak zrobi choinke z makaronu #jak zrobić baranka wielkanocnego #wielkanocne ozdoby chomikuj #baranek wielkanocny z papieru #baranek karczoch #jak zrobić baranka z makaronu #baranek wielkanocny na szydełku #baranki z masy solnej krok po kroku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy