Dom Dziecko Porady Zdrowie

Jak nie zajść w ciążę

Na to pytanie jest jedna, najlepsza odpowiedź: nie współżyć. Jeżeli współżyjesz, to znaczy, że zawsze masz szansę, aby zostać mamą. Jeżeli nie jesteś gotowa na

Na to pytanie jest jedna, najlepsza odpowiedź: nie współżyć.
Jeżeli współżyjesz, to znaczy, że zawsze masz szansę, aby zostać mamą.

Jeżeli nie jesteś gotowa na to, aby nią zostać – powstrzymaj się od seksu. Zwłaszcza, jeżeli jesteś nastolatką, powinnaś się od tego powstrzymać. Istnieje wiele sposobów antykoncepcji. Mechaniczna, farmakologiczna itd.

Nic jednak nie zabezpieczy Cię przed niechcianą ciążą. To w Tobie jest problem: dopóki nie dorośniesz i nie stwierdzisz, że jesteś gotowa do tego, aby mieć dziecko, nie powinnaś współżyć.

Bo nie istnieje coś takiego, jak niechciana ciąża. Jeżeli się kochasz, to robisz to po to, aby miećpotomstwo. Ty sobie nie zdajesz z tego sprawy, jest to zwierzęce, niezależne od Ciebie.

Jednak, Ty, jako człowiek, powinnaś się zastanowić, czy możesz dziecku zapewnić wszystko,co trzeba, czy jesteście razem na stałe, Ty i ojciec przyszłego dziecka. Dla dziecka ważne jest, aby miało obdwoje rodziców i to rodzicówmądrych i dojrzałeych. Jeżeli nie spełniacie tych warunków – seks nie będzie miał sensu.

Seks jest jednak bardzo przyjemny.
Pewnie dlatego chcesz współżyć. Uświadom sobie jednak, że dopóki nie będziecie w stanie stworzyć rodziny dla dzieci, wasz krok może byc bardzo nieodpowiedzialny.
Jeżeli zaś stworzycie już małżeństwo, możecie np. powstrzymywać się od seksu podczas płodnych dni – i czekać na najlepszy moment poczęcia. Z tym, że będzie to najlepszy moment według Was – nie wiecie, jaki los będzie miało Wasze dziecko, jeżeli się akurat pocznie w tym miesiącu a nie w kolejnym.

Ĺťyczę powodzenia, i tego, abyście pomyśleli o tym, że każde dziecko jest chciane – jeżeli nie świadomie,to podświadomie. Ale jest.

A to już wiesz?  Wyrolluj raka ze Scotch-Brite™ i Fundacją Rak'n'roll

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy