Uroda

innowacje dla urody

Wrocławska firma kosmetyczna CLARENA uruchamia produkcję specjalistycznych urządzeń do zabiegów kosmetycznych. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Docelowo CLARENA chce trzykrotnie zwiększyć sprzedaż nowoczesnej aparatury

Wrocławska firma kosmetyczna CLARENA uruchamia produkcję specjalistycznych urządzeń do zabiegów kosmetycznych. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Docelowo CLARENA chce trzykrotnie zwiększyć sprzedaż nowoczesnej aparatury dla gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej i ośrodków spa. Produkty firmy trafią nie tylko na rynek polski, ale również do Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Danii, Czech, Rosji, Rumunii i na Ukrainę.

Aparaty, oferowane przez Clarenę pod marką RUBICA, wykorzystują działanie prądu elektrycznego, ultradźwięków, fal radiowych czy też siłę diamentowych głowic. Umożliwiają profesjonalne przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów kosmetycznych, m.in.: mezoterapii bezigłowej, peelingu kawitacyjnego, elektrostymulacji mięśni wiotkich, mikrodermabrazji diamentowej, liposukcji kawitacyjnej. Są one alternatywną dla chirurgii plastycznej, dają doskonałe efekty w ekspresowym liftingu i poprawie owalu twarzy, spłyceniu zmarszczek, modelowaniu całej sylwetki i poprawie struktury skóry.

– Specjalistyczne urządzenia do zabiegów kosmetycznych są ważnym elementem naszej oferty od dawna, ale wcześniej importowaliśmy je z zagranicy – mówi Patrycja Popławska, prezes spółki CLARENA. – Prowadząc ich regularny serwis, utrzymując stałe kontakty z kosmetyczkami realizującymi zabiegi, zdobyliśmy masę informacji i kompleksową wiedzę na temat koniecznych innowacji i nowych rozwiązań, które mogą znacznie zwiększyć zarówno efektywność zabiegów, jak i komfort pracy w gabinetach kosmetycznych. I to był najważniejszy impuls do rozpoczęcia projektu uruchomienia własnej produkcji urządzeń.

Przygotowania CLARENA prowadziła już od 2007 roku. Nad opracowaniem projektów urządzeń pracowała grupa krajowych inżynierów, lekarzy, fizykoterapeutów i kosmetologów. Ich design opracowali wrocławscy projektanci. Powstały już prototypy siedmiu urządzeń, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych, produkowanych zgodnie z normami ISO 9001:2008. Ich innowacyjność potwierdziła w specjalnych certyfikatach Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne CLARENY na uruchomienie produkcji wyniosły ponad 2 mln złotych. Pierwsze testowe urządzenia trafiły na rynek w czerwcu br.
face-lifting
CLARENA działa na rynku już 10 lat. Specjalizuje się w zaopatrywaniu gabinetów kosmetycznych w specjalistyczne środki kosmetyczne, sprzęt i wyposażenie. Przychody firmy regularnie rosną. W 2007 roku wyniosły 17 mln złotych, w 2008 – 27 mln, a w pierwszym półroczu 2009 roku – 16,5 mln złotych. Z tego na sprzedaż specjalistycznych aparatów do zabiegów kosmetycznych przypada ok. 20 proc. W tej chwili jest to ok. 200 urządzeń miesięcznie. W ciągu trzech lat prezes Popławska chce zwiększyć sprzedaż do 600, a nawet 1000 aparatów miesięcznie.
mezoterapia
Te szacunki są oparte na twardych realiach biznesowych. W Polsce produkcja wysokospecjalistycznych urządzeń do kosmetologii dopiero się zaczyna. Funkcjonujące w gabinetach kosmetycznych urządzenia są najczęściej importowane, z tym że te, produkowane w krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych, są bardzo drogie. Jedyną ich alternatywę stanowią zdecydowanie tańsze urządzenia chińskie, które są jednak mało precyzyjne i technologicznie zawodne. Rozwinięcie własnej produkcji urządzeń umożliwi Clarenie wypełnienie niszy rynkowej i zagwarantowanie pozycji wśród najbardziej profesjonalnych dostawców dla gabinetów kosmetycznych nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Firma zaprezentowała swoją ofertę na tegorocznych targach kosmetycznych w Bolonii, największej imprezie branżowej w Europie. Sprzedażą sprzętu Clareny zainteresowani są już dystrybutorzy z Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Danii, Czech, Rosji, Rumunii i Ukrainy.

A to już wiesz?  WŁOS MA GŁOS, CZYLI PIELĘGNACJA WŁOSÓW SKROJONA NA MIARĘ

CLARENA przykłada dużą wagę do promocji innowacyjności i rozwoju własnych produktów. W firmie działa komórka badawczo-rozwojowa, której pracownicy uczestniczyli w pracach nad uruchomieniem produkcji urządzeń kosmetologicznych. Nadal prowadzone są prace nad poprawą technologii urządzeń do peelingu kawitacyjnego oraz trwają poszukiwania kolejnych rozwiązań. CLARENA chce każdego roku zaoferować rynkowi kolejne, nowe urządzenie do zabiegów kosmetycznych. Badania dotyczą również tworzenia autorskich receptur kosmetycznych i modyfikacji receptur w zależności od prowadzonych prób. CLARENA jako jedyna w Polsce wprowadziła do zabiegów kosmetycznych kwas pirogronowy, nanoestrową formę witaminy C oraz chromabrait – najnowszy kompleks wybielający (linia kosmetyków Waitening Line).

hastagi na stronie:

#patrycja popławska ślub

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy