Jedzenie Święta

Herbatka u babci i dziadka

Herbatka u babci i dziadka autorem artykułu jest Kamila Nowakowska W drugiej połowie stycznia, a dokładnie 21 i 22 będziemy obchodzić dwa bardzo ważne dni

Herbatka u babci i dziadka

autorem artykułu jest Kamila Nowakowska


1097233_coffee_beansW drugiej połowie stycznia, a dokładnie 21 i 22 będziemy obchodzić dwa bardzo ważne dni w roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Oba święta są naprawdę wyjątkowe i powinniśmy spędzić je u boku naszych kochanych dziadków. Dzień babci i dziadka uroczyście obchodzony jest nie tylko w Polsce ale w wielu miejscach na świecie. Oczywiście na świecie święto dziadków przybrało inne nazwy oraz formy, ale wszędzie chodzi dokładnie o to samo – wyrazić za pomocą tego święta miłość, szacunek i podziękowania dla kochanych dziadków za ich ogromne serce, cierpliwość, wychowanie, przekazana wiedzę i słodką miłość, jaką obdarowują wnuki. Mimo wielkiej popularności Dnia Babci i Dnia dziadka, trudno jest określić kiedy w Polsce zaczęto obchodzić te święta, podobno miało to miejsce ponad 30 lat temu ale dokładna data pojawienia się tych świąt po raz pierwszy w kalendarzu nie jest znana.

Aby uczcić te dziadkowe święta, koniecznie trzeba udać się do dziadków z wizytą! Rodzinne spotkanie u babci i dziadka na pewno przebiegnie w wyjątkowej atmosferze osnutej aromatem szarlotki. Aby sprawić dziadkom przyjemność warto przygotować coś specjalnego, i wraz z miłością i pięknymi życzeniami podarować drobiazg, który podkreśli charakter tego wyjątkowo ciepłego święta. No właśnie… ale co wybrać ? Nie poleca się obdarowywania seniorów czymś wystrzałowym i niezwykle nowoczesnym, zaleca się raczej rzeczy tradycyjne, mogą być drobiazgi, z których dziadkowie będą się cieszyli tak samo jak z dużych prezentów. Najmłodsze wnuczęta obowiązkowo muszą podarować własnoręcznie robioną laurkę, starsze wnuczęta zwolnione są z obowiązku wykonywania kartki ręcznie ale za to obowiązkowo powinny wybrać kartkę w sklepie i własnoręcznie wpisać w nią życzenia. Ogólnie wiadomo, że babcie uwielbiają figurki i porcelanę, warto więc do kartki z życzeniami dołączyć porcelanową filiżankę, natomiast dziadkowi można podarować elegancki kubek do herbaty. Dodatkowo do tych herbacianych akcesoriów warto dobrać odpowiednią aromatyczną herbatkę, która uzupełni prezent. W herbacianym sklepie “Czas na Herbatę ” obok niezliczonych wzorów filiżanek, kubków, kubeczków, łyżeczek, zaparzaczy i wszystkiego, co można używać do parzenia herbaty, warto zwrócić uwagę na dwie herbatki, które idealnie podkreślą swoimi uroczymi nazwami świąteczny charakter dni babci i dziadka. Pierwszą z nich jest herbata proponowana dla babci o wdzięcznej nazwie “Sekret Babuni ” , która jest niezwykle aromatyczną mieszanką herbaty czarnej z dodatkiem malin, jabłek i czerwonej porzeczki. Herbacianą propozycją dla dziadka jest herbata o wesołej nazwie ” Herbatka dla Dziadka “, która jest mieszanką naturalnej herbaty czarnej, zielonej i owoców truskawki. Obie uroczo nazwane herbatki podarowane dziadkom z pewnością wymalują uśmiech na ich twarzach a filiżanka lub kubek do herbaty przydadzą się im w domu.

A to już wiesz?  Podłogi dla odważnych


Kamila Nowakowska PR SOLUTION & NOA MARKETING

więcej o PR SOLUTION & NOA MARKETING:)
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy