Hobby

Czego pragną współczesne kobiety?

Czego pragną współczesne kobiety? – Jak “skrojona” powinna być polisa, by idealnie pasowała do kobiety? O odpowiedź na to pytanie pokusili się eksperci Ergo Hestii.

Czego pragną współczesne kobiety? –

Jak “skrojona” powinna być polisa, by idealnie pasowała do kobiety? O odpowiedź na to pytanie pokusili się eksperci Ergo Hestii.

– Nowoczesna kobieta, która najczęściej musi pogodzić pracę zawodową z wychowaniem dzieci, najchętniej ubezpieczyłaby swój święty spokój – mówi Hubert Rutkowski z Biura Ubezpieczeń Klientów Strategicznych Ergo Hestii. – Jako że koszt takiej polisy mógłby być jednak zbyt wysoki, warto, żeby wybrała ochronę, której szczególnie potrzebuje.

rajst3Na myślenie o sobie kobieta zazwyczaj nie ma czasu. Sen z powiek spędza jej ochrona rodziny. Dlatego w kobiecej polisie marzeń znajdzie się ubezpieczenie na życie – dla niej i męża oraz posagowe – dla dzieci. My – myśląc o kobiecie – proponujemy dodać ubezpieczenie rentowe i inwestycyjne, które zapewnią odpowiedni poziom życia po zakończeniu kariery zawodowej.

Kobieta niczym torebki potrzebuje też “podręcznego” pakietu ubezpieczeń, który ułatwi jej życie codzienne. Chodzi o ubezpieczenia, po które można sięgnąć każdego dnia, o dowolnej porze, w nagłych przypadkach, czyli usługi assistance – zarówno komunikacyjne, jak i związane z domem/mieszkaniem czy zdrowiem. Dzięki home assistance kobieta może w razie potrzeby liczyć na pomoc fachowca – ślusarza, hydraulika, elektryka, informatyka. Z kolei medical assistance daje możliwość zamówienia wizyty domowej lekarza w przypadku nagłego zachorowania (niestety, nikt nie da zwolnienia od obowiązków domowych!). Pomoże też, gdy zachoruje mąż lub dzieci.

Rekomendowanym wyposażeniem polisy z kobiecych marzeń będzie car assistance, jako dodatek do AC. To niezbędna rzecz w razie problemów z samochodem, kiedy potrzebne jest np. przywiezienie kanistra paliwa albo wymiana opony.

– Kobiety jeżdżą generalnie bezpieczniej niż mężczyźni – wolniej, ostrożniej, rozważniej. Pań na szczęście nie ponosi na drodze “ułańska fantazja “, dość częsta u mężczyzn – kierowców. Zdarza się natomiast, że panie miewają większy problem z parkowaniem w zatłoczonych miastach – mówi Piotr Dyszlewicz z Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii. – Efekty to najczęściej drobne szkody: otarcia, zadrapania czy przetarcia samochodu. W takich wypadkach pomoże ubezpieczenie AC. Panie też częściej korzystają z assistance w przypadku awarii samochodu; w podobnych sytuacjach panowie próbują sprawdzić się jako mechanicy – elektrycy.

A to już wiesz?  Jesienna kolekcja Trollbeads inspirowana naturą

W ubezpieczeniowym “niezbędniku ” nie może zabraknąć ubezpieczenia medycznego. Kobiety – jak zauważyli eksperci Ergo Hestii – częściej myślą o swoim zdrowiu niż mężczyźni. Zależy im, aby zapewnić sobie i bliskim ochronę w wypadku zachorowania. Co ciekawe, mają także możliwość wykupienia specjalnie stworzonego dla nich ubezpieczenia, które ochroni je w przypadku chorób kobiecych.

Jako że nowoczesna kobieta jest aktywna, uprawia sporty, w polisie marzeń znajdzie się również NNW zapewniające ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. Jeśli uda się kobiecie wygospodarować czas na wakacje, przyda się również dobrze skonstruowana polisa podróżna, by ewentualny wypadek nie odebrał w całości miłych wspomnień.

Na koniec warto zapytać, czy kobiety mogą liczyć na zniżki, np. ze względu na to, że jeżdżą bezpieczniej niż mężczyźni. Zgodnie z przepisami prawa ubezpieczyciele nie powinni różnicować klientów ze względu na płeć. Takie są efekty równouprawnienia…

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy