Dom

Czas na porządek!

Czas na porządek!
Czy się tobie ta informacja spodoba, czy nie, nie ulega wątpliwości, że porządek w domu, w pokoju, na biurku, czy gdziekolwiek w pobliżu bezpośredniego bytowania

Czy się tobie ta informacja spodoba, czy nie, nie ulega wątpliwości, że porządek w domu, w pokoju, na biurku, czy gdziekolwiek w pobliżu bezpośredniego bytowania – równa się porządek w życiu. Nie można tego poprzestawiać, bo inaczej cała piramida organizacji dnia, tygodnia, miesiąca, roku lega w gruzach!

056085d.JPG

Zauważ, że dużo przyjemniej ogląda się na przykład telewizję, czy robi lekcje w momencie, gdy na stole jest czysto, gdy po pokoju nic się nie “wala “, gdy nie trzeba się martwić o to, że gdy ktoś wejdzie, może się nieźle poturbować, bo zaplącze się w nasze ubrania leżące bez ładu na podłodze. Nie da się ukryć, że podświadomie zwracamy uwagę na to, jak wygląda nasze otoczenie.

W głębi duszy pragniemy, by wszystko było na swoim miejscu i żeby się ładnie prezentowało. Choć nam się z reguły nie chce o to zatroszczyć, to tak naprawdę marzymy, żeby było czysto! Oczywiście, rodzice często przesadzają, chcąc zrobić z dzieci pedantów ( “żeby tylko ani grama kurzyku nigdzie nie było, broń Boże! “), co niemal zawsze jest powodem długotrwałych konfliktów w rodzinie, ale mimo to nie można pominąć takiej czynności, jaką jest sprzątanie. I to przynajmniej raz w tygodniu – tak na dobrze, no i od “chcenia ” – i wtedy częściej, gdy po prostu poczujemy nieodpartą wenę ku temu, by zabrać się do roboty. Bo to nie tak, że ta chęć pojawia się zawsze.

Często trzeba na jej nadejście czekać całkiem długo. A wiadomo, że jeśli człowiek robi coś bez przekonania, bez radości, nie może też być w tym efektywny. W związku z tym lepiej poczekać na “ten ” moment, który będzie najbardziej odpowiedni, kiedy będzie ściśle “współpracować ” z dobrym humorem i samopoczuciem, ale dzięki temu finał będzie zadowalający. I tylko tak można działać, aby było wszystkim dobrze i miło. Zobaczysz – rodzice będą szczęśliwi, gdy sam(a) się zabierzesz za porządki, a ty – że robisz coś z własnej woli, z radością, że nikt cię nie zmusza i przez to nie czujesz na sobie niczyjej presji!
Marta Akuszewska

A to już wiesz?  5 zdrowych tłuszczowych wskazówek na Święta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy