Mąż Porady

Co zrobić, kiedy mąż jest chorobliwie zazdrosny?

To bardzo trudna sprawa, jednak możesz sobie jakoś poradzić, przynajmniej odrobinę. Zawsze spróbuj spokojnie porozmawiać i wytłumaczyć mu, że nie ma powodów do zazdrości. Czasami

To bardzo trudna sprawa, jednak możesz sobie jakoś poradzić, przynajmniej odrobinę.

Zawsze spróbuj spokojnie porozmawiać i wytłumaczyć mu, że nie ma powodów do zazdrości.

Czasami jednak, taka rozmowa nie urywa różnych zachowań, które wiążą się z zazdrością męża, ani jego słów. Zwłaszcza ostre słowa męża mogą być dla nas udręką, a nawet bardzo sprawiać nam przykrość, kiedy naprawdę nie ma on powodów do zazdrości. Jeżeli rozmowa nie skutkuje, ani to, że mówisz mu o tym, że go bardzo kochasz, i tylko on się liczy – to masz trudna sytuację. Co wtedy zrobić?

Mogę powiedzieć: nie wiem, ponieważ każda sytuacja jest inna. Nie wiem, jaka jest Twoja, i czy mogę Ci poradzić abyś starała się jak najmniej wzbudzać zazdrość, o ile w ogóle masz świadomość, kiedy ją wzbudzasz.

Być może robisz to jakimiś słowami, może chwalisz jakiegoś mężczyznę czy mówisz, że nie jest on taki zły – na co mąż reaguje we właściwy mu sposób.

Może spoglądasz na innego mężczyznę, może rzeczywiście ktoś Ci się podoba? Ale zakładam, że nic takiego nie ma, jesteś Ty, niewinna, a oskarżona. Na pewno nie możesz popaść w zupełną skrajność i unikać w ogóle rozmów z mężczyznami – bo to już byłoby chore, a może nawet szkodliwe. Musisz sama wyśrodkować sytuację i wyczuć, co robić.

Nie możesz też przestać wychodzić z domu dlatego, ze mąż jest zazdrosny o każde słowo zamienione z innym człowiekiem.

Jeżeli Twój mąż jest tak bardzo, bardzo zazdrosny i np. Ty mogła być też tak zazdrosna o niego, może bądź zazdrosna,aby mógł zobaczyć, jak to jest. Jednak nie wiem, czy mogę to polecić.

Chyba nie mam sumienia polecać Ci czegoś takiego. Jednak postaw na rozmowę, nawet, jak jest trudno, porozmawiaj jeszcze raz, pokaż mu, ze Ci na nim zależy i tylko na nim.

A to już wiesz?  Jak dbać o cerę w czasie zimy? - zadbaj o to w ferie

Oczywiście, są mężowie, którym choćby się pokazywało to na 100 sposobów i stawało na głowie – nie będą tego widzieli, ponieważ oni oczekują czegoś innego akurat, niby tak prostego, a jednak czegoś, co sprawiłoby, ze nie byłabyś sobą, ale musiałabyś się zupełnie zmienić, aby spełnić oczekiwania męża.

Jednak, nawet kiedy wyrzekniesz się swojego ja i będziesz żyła tylko dla męża – on może i tak tego nie zobaczyć.

Może więc nie wyrzekaj się “ja ” ale kochaj go tak jak potrafisz, a on, być może to wspaniałomyślnie kiedyś doceni, być może zmądrzeje za jakiś czas. Po prostu musisz to przeżyć.

Mogę Cię pocieszyć, że związek dojrzewa, i że zazdrość może trochę zniknąć. Jednak czasami się nasila, ale miej nadzieję, że to nie będzie akurat u Was.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy