Porady

A Ty całuj mnie!

Stary dowcip mówi, że pocałunki wymyślili panowie po to, by zatkać kobietom usta. Jednak dzisiaj (28 grudnia) całując się, przede wszystkim świętujemy Międzynarodowy Dzień Pocałunku.

Stary dowcip mówi, że pocałunki wymyślili panowie po to, by zatkać kobietom usta. Jednak dzisiaj (28 grudnia) całując się, przede wszystkim świętujemy Międzynarodowy Dzień Pocałunku. Oto kilka rad, by naszym ustom chciano skraść niejednego całusa.

Usta są delikatne z powodu cienkiej warstwy naskórka oraz silnego ukrwienia i bardzo wrażliwe przy tym na zmiany temperatury. Dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Dobra wiadomość jest taka, że przy odrobinie wysiłku – nawet bez błyszczyka mogą zawsze wyglądać pięknie i kusząco.

Co robić?

Codziennie wieczorem masuj swoje usta szczoteczką do zębów, najlepiej z naturalnego włosia oraz nakładaj na nie, pozostawiając na około 15 minut, cienką warstwę miodu. Zobaczysz jak szybko dzięki temu nabiorą ładnego zdrowego koloru i staną się słodkie jak nigdy. Miód oczywiście można zastąpić tłustym kremem.

Nie rozstawaj się z pomadką ochronną, która nie pozwoli twoim ustom pierzchnąć i pękać. Nie rób tego tylko zimą, ale również podczas upałów.

– Dobra pomadka ochronna powinna zawierać filtr UV, witaminę E oraz A – podpowiada Agata Bula – dyplomowana wizażystka i kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. – Należy również pamiętać, że powinna być bazą pod kolorową szminkę, dzięki której kolor będzie lepiej przylegał.

Pamiętaj – nie bez znaczenia jest dobór koloru szminki. Rób tak, by stała się ona ozdobą ust, a nie przyćmiewała urodę. – Kolor zawsze należy dobierać do karnacji, by nie wyglądać sztucznie. Trzeba również pamiętać, że jeżeli chcemy podkreślić usta, to makijaż oczu powinien być nieco bardziej stonowany – dodaje specjalistka z DER-MED.

W razie potrzeby możemy nieco poprawić matkę naturę i za pomocą konturówki odrobinę skorygować kształt ust. W przypadku małych warg należy stosować pomadki błyszczące, natomiast chcąc ukryć wydatne usta lepiej używać szminek matowych.

A to już wiesz?  Kosmetyki testowane na zwierzętach

Te panie, które cenią to co trwałe – mogą wykonać makijaż permanentny. Efekt jest piorunujący pod warunkiem, że zabieg wykonuje się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Obojętnie jakie triki zastosujemy, pamiętajmy o jednym – według Paula Pearsalla, psychologa z Uniwersytetu Hawajskiego – regularne pocałunki mogą wydłużyć nasze życie nawet o 5 lat. Zatem nie odmawiajmy sobie tej przyjemności i Międzynarodowy Dzień Pocałunku świętujmy codziennie!

Wszystkiego całuśnego!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy