Pielęgnacja ciała Uroda

7 ważnych powodów na usuwanie cellulitu w trosce o zdrowie

7 ważnych powodów na usuwanie cellulitu w trosce o zdrowie. autorem artykułu jest Bernadeta Stokłosa Cellulit jest niekiedy objawem poważnych zaburzeń przemiany materii, niedostatecznego ukrwienia

7 ważnych powodów na usuwanie cellulitu w trosce o zdrowie.

autorem artykułu jest Bernadeta Stokłosa


Cellulit jest niekiedy objawem poważnych zaburzeń przemiany materii, niedostatecznego ukrwienia skóry i innych zakłóceń pracy organizmu, którym powinnaś przeciwdziałać nie tylko w trosce o Twój wygląd. Dlatego usuwanie cellulitu powinno stać się dla Ciebie tak samo oczywiste jak leczenie przeziębienia.

1154989_beach_day Cellulitowi najczęściej towarzyszy zastój chłonki i zaburzone jest ukrwienie. Rozregulowany jest więc system, który komórki odżywia i usuwa z nich produkty przemiany materii. Twoje ciało gromadzi w tkance łącznej coraz więcej toksyn, tłuszczu i wody. Powstają obrzęki, które szybko możesz usunąć zabiegami takimi jak drenaż limfatyczny.

Cellulit wraz z osłabieniem i zwiotczeniem mięśni w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zwłaszcza żył w nogach, powstania żylaków i zatorów. Właśnie główną siłą napędową dla odpływającej krwi żylnej z nóg do serca, jest aktywność mięśni nóg. To naturalna pompa tłocząca, która jeśli nie ma odpowiedniej wydajności, możesz ją wspomóc poddając się zabiegom kosmetycznym takim jak elektrostymulacja.

Istnieją miejsca w których komórki tłuszczowe gromadzą się szczególnie w dużych ilościach i pęcznieją. W końcu deformują powierzchnię skóry powodując, że miejsca te mogą stać się bolesne. Ale i na takie miejscowe nagromadzenie komórek tłuszczowych jest bezbolesny sposób, aby je usunąć – elektrolipoliza.

Cellulit w związku z tym, że wpływa na niedostateczne zaopatrywanie tkanki łącznej w substancje odżywcze, powoduje jej osłabienie i rozluźnienie, zmniejsza się przez to zdolność regeneracji włókiem kolagenowych i sprężystych. W konsekwencji prowadzi to do utraty jędrności i elastyczności skóry. W ten sposób skóra szybciej się starzeje. To tak, jak z jabłkiem, które zostało zerwane kiedyś z drzewa. Na początku było piękne, soczyste, jego skórka była napięta i błyszcząca, a teraz, gdy jest pozbawione przez dłuższy czas substancji odżywczych jabłoni, staje się miękkie i pomarszczone. Aby zapobiegać takiemu procesowi w Twojej skórze i przywrócić jej równowagę, możesz korzystać ze specjalnych zabiegów kosmetycznych na ciało np. czekoladowych, czerwone wino, fito-fruit, kuracji morskiej.

Pomyśl także o tym, że nadwaga to dobra przyjaciółka cellulitu. Stosując np. zabiegi elektroskultur można łatwo zmniejszyć wagę ciała, ale także usunąć stwardnienia i grudki w tkance podskórnej.

Myślisz, że problem cellulitu bezpośrednio Cię nie dotyczy? Sprawdź to dokładnie, za kilka lat może bowiem okazać się, że przegapiłaś najlepszy moment, aby nie dopuścić do pojawienia się tej podstępnej tkanki tłuszczowej.

Cellulit nie jest łatwym przeciwnikiem. By go pokonać musisz zaatakować go z różnych stron. Wtedy masz szansę na całkowity sukces.Pamiętaj, że Twoje najważniejsze cele to:¡ pobudzenie przepływu krwi i limfy, aby ułatwić organizmowi usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn oraz nadmiernych ilości wody;

¡ przyspieszenie procesu przemiany materii, by napęczniałe komórki tłuszczowe pozbyły się nagromadzonych zapasów;

¡ poprawienie ukrwienia skóry, ponieważ wtedy tkanki będą lepiej odżywione i prawidłowo oczyszczane ze złogów.

Możesz to wszystko osiągnąć dzięki kilku zmianom w swoim stylu życia, odżywiania oraz przede wszystkim dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym na usuwanie cellulitu.Powyższy artykuł to tylko mały fragment poradnika pt.:Jak skutecznie w ciągu 28 dni pozbędziesz się cellulitu?“, który możesz za darmo otrzymać na stronie internetowej VIP Studio Redukcji Cellulitu i Modelowania Sylwetki.

A to już wiesz?  Eveline Cosmetics Odmładzający olejek do ciała i twarzy z serii amazing Oils


AUTOR: Bernadeta Stokłosa – Centrum Kosmetyki Estetycznej VIP Studio w Krakowie, ul. Miechowska 3. Poznaj skuteczne sposoby na usuwanie cellulitu.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy