Dom Jedzenie Kuchnia Porady Święta

2006: Jak zrobić dobrą sałatkę z warzyw? – Sałatka jarzynowa

Zastanów się, co masz w domu i co trzeba jeszcze dokupić. Sałatka może zawierać różne warzywa czy owoce. Jednak, jeżeli komponujesz ją sama, i nie

Zastanów się, co masz w domu i co trzeba jeszcze dokupić. Sałatka może zawierać różne warzywa czy owoce. Jednak, jeżeli komponujesz ją sama, i nie wiesz, jak wyjdzie twój eksperyment – nie mieszaj na wszelki wypadek owoców i warzyw. Zdecyduj się albo na same warzywa,albo na owoce. Jeżeli robisz sałatkę jarzynową, możesz np. ugotować kilka ziemniaków, 2 lub 3 marchewki, pietruszkę, kawałeczek selera. Kiedy warzywa ugotują się (jednak nie gotuj ich zbyt długo, aby nie rozpadały się później przy krojeniu). Warzywa możesz ugotować w skórkach- potem je obierzesz. Jednak wcześniej dobrze umyj warzywa gąbką lub czymś innym.

Kiedy warzywa gotują się już, ugotuj też kilka jajek. Obierz je i pokrój. Warzywa także pokrój w kostkę w miarę możliwości drobną.

Następnie dodaj do całości puszkę kukurydzy, lub nawet dwie. Możesz też dodać puszkę groszku. Możesz też wsypać fasolkę czerwoną lub białą z puszki.

Jeżeli masz ogórki kiszone to możesz dodać 2 lub 3. Można też dodać trochę żółtego sera, pokrojonego w kostkę i 2 jabłka, obrane i także pokrojone.

Jeszcze tylko majonez. Sól, pieprz. Można też dodać innych przypraw, w zależności od tego, co lubisz ty i twoja rodzina. Np. może być to czosnek granulowany i inne przyprawy.

Właściwie to, jaką zrobisz sałatkę i z jakich produktów się będzie składała, zależy od ciebie.

Sałatka z takim składem, jaki jest podany powyżej, jest wypróbowana – często ją robię. Jednak można dodawać różne inne produkty, a także inną ilość i proporcje niż te, którą podałam.

A to już wiesz?  W marcu jak w garncu z WINIARY POMYSŁ NA… serowy garnek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy