Porady

2006: Jak mówić “nie “

Jeżeli spotka cię sytuacja, w której chcesz powiedzieć: “nie “, ale nie potrafisz odmawiać ludziom, pomyśl o tym, co cię spotka,jeżeli nie będziesz umiała odmawiać.

Jeżeli spotka cię sytuacja, w której chcesz powiedzieć: “nie “, ale nie potrafisz odmawiać ludziom, pomyśl o tym, co cię spotka,jeżeli nie będziesz umiała odmawiać. Nie będziesz w stanie być na zawołanie każdego z twoich znajomych, krewnych i przyjaciół przez cały czas. To po prostu jest niemożliwe. Dlatego tak ważna jest umiejętność odmawiania. Nawet, jeżeli szef, poprosi cię, abyś została o godzinę dłużej, a ty nie możesz – powiedz mu o tym. Będzie musiał zrozumieć.

Jeżeli starsza sąsiadka poprosi cię o to, abyś właśnie w tej chwili pomogła jej wytrzepać dywan, a ty się właśnie spieszysz, aby odebrać dziecko ze szkoły – odmów grzecznie. Wytłumacz, że teraz nie możesz, ale później, chętnie jej pomożesz.

Nawet, jeżeli z powodu odmawiania stracisz kilku znajomych – nic się nie stanie. Przekonasz się tylko, kto jest naprawdę twoim przyjacielem, a kto czycha tylko na okazję, aby cię o coś poprosić.

Jednak, kiedy odmawiasz, rób to grzecznie i umów się na inny termin, kiedy to będziesz miała wolną chwilkę.

A to już wiesz?  Zegar biologiczny naszego organizmu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy