Aktywny tata – jak spędzać czas z dzieckiem?

Mężczyźni często nie mają czasu, by poświęcać zbyt dużo uwagi swojemu dziecku. A to przecież tak ważne, by już od najmłodszych chwil spędzać z maluchem jak najwięcej czasu. Podpowiadamy, jak być aktywnym i obecnym w życiu dziecka tatą.

W Polsce dzieci zazwyczaj wychowuje matka – to ona zwykle bierze urlop macierzyński i zostaje w domu, by zająć się maleństwem zaraz po urodzeniu. Jest ze swoim dzieckiem przez cały czas, nierzadko nawet przez pierwsze trzy lata od jego narodzin – obserwuje każdy jego krok, zauważa jako pierwsza wyrastające ząbki, słyszy pierwsze słowo.

Gdzie w tym czasie jest mężczyzna – ojciec dziecka? W pracy. Mężczyźni, którym urodziło się właśnie dziecko, nierzadko zostają w pracy po godzinach, albo podejmują dodatkowe zlecenia, by zarobić więcej pieniędzy i zapewnić lepsze życie rodzinie. Czas dla swojej żony i dziecka mają tylko w weekendy, dlatego dobrze jest te krótkie chwile jak najlepiej wykorzystać.

Z kilkuletnim dzieckiem można spędzać czas na wiele sposobów – latem grając w piłkę lub zabierając malucha do kina czy lasu, zimą jeżdżąc wspólnie na łyżwach czy sankach. Ale jak spędzać czas z dzieckiem, gdy ma ono kilka miesięcy? Oto kilka podpowiedzi dla młodych tatusiów.

Jeśli pogoda za oknem dopisuje, jest ciepło i nie pada deszcz, najlepszym pomysłem na wspólne spędzanie czasu będą spacery. Nawet małe dzieci można zabierać do parku, ogrodu botanicznego czy zoo. Dobrym pomysłem będzie też całodniowy wypad za miasto – do lasu czy nad rzekę. Taka wycieczka nie tylko pozwoli tacie spędzić czas ze swoją pociechą, ale także da mamie chwilę relaksu i oddechu od codziennych obowiązków. A może także będzie dobrą okazją do zrobienia rodzinnej sesji zdjęciowej na łonie natury?

Tatusiowie, którzy lubią aktywnie spędzać czas mogą zabierać dziecko na dłuższy spacer. Wystarczy, że zaopatrzą się w nosidełka ergonomiczne Tuli. Są one na tyle wygodne, że można w nich nosić dziecko zarówno z przodu, jak i z tyłu. Mają specjalny pas biodrowy, dzięki czemu noszenie dziecka nie męczy tak, jak w tradycyjnych nosidełkach. Co więcej, mają także kapturek, który chroni główkę dziecka przed deszczem i wiatrem, więc świetnie nadają się na spacery brzegiem morza, po lesie lub górach. Nosidełka można wykorzystać także podczas zimowych spacerów – maluch, przytulony do pleców czy brzucha swojego taty z pewnością nie odczuje zimna tak, jak podczas spaceru w wózeczku.

Czas, spędzony z dzieckiem jest bardzo ważny, zarówno dla mamy jak i dla taty, przede wszystkim zaś dla samego dziecka. To właśnie wtedy buduje się jego więź z rodzicami, a maluch zaczyna odczuwać, że jest kochany i że rodzice potrzebują go tak samo mocno, jak on potrzebuje rodzicielskiej opieki. Dlatego warto między obowiązkami, jakie nakłada na nas zawodowa praca, znaleźć czas, by móc poświęcić dziecku jak najwięcej uwagi.

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie: www.babytuli.pl

hastagi na stronie:

#jak zrobić zająca ze styropianu

Authors

Related posts

Top